Działka San Antonio Spurs nr. 1 ogólny wybór, prawo do wyboru Victora Wembaniyamy

Draft NBA 2023 jest najbardziej wyczekiwanym draftem od 2003 roku, kiedy to Cleveland Cavaliers wybrali LeBrona Jamesa z nr. 1 wybrany w ogólnej selekcji. Victor Wembaniama, francuski fenomen o wzroście 7 stóp i 4 cm, jest najlepszym kandydatem do trafienia do NBA od czasu Jamesa i jest uważany za talent pokoleniowy, który może zmienić trajektorię San Antonio Spurs, którzy we wtorek zdobyli numer 1. . .

Losowanie loterii NBA Draft

1. San Antonio Spurs
2. Charlotte Hornets
3. Blazery Portland Trail
4. Rakiety z Houston
5. Detroit Pistons
6. Magia Orlanda
7. Indiana Pacers
8. Czarodzieje z Waszyngtonu
9. Utah Jazz
10. Dallas Mavericks
11. Magia Orlanda
12. Grzmot w Oklahomie
13. Toronto Raptors
14. Pelikany z Nowego Orleanu

Kim jest Victor Vembaniama?

Mierzący 7 stóp i 4 centymetrów środkowy gra obecnie w Metropolitan 92 we francuskiej BetClick Elite League, gdzie prowadzi wszystkich graczy pod względem punktów (21,8), zbiórek (10,3) i bloków (3,1) na mecz. Vembanyama swobodnie operuje piłką jak obrońca i potrafi strzelać z dużej odległości Teraz robi na korcie rzeczy, których nie potrafi żaden inny zawodnik na świecie. Porównanie NBA Wembanyamy to mieszanka Kevina Duranta i Rudy’ego Goberta

Napastnik Metropolitan 92, Victor Vembaniyama, podczas meczu przeciwko NBA G League Ignite w Dollar Lone Center, 4 października 2022 r., Henderson, Nevada. (Lucas Peltier/USA TODAY Sports)

Inni gracze są na szczycie NBA Draft

Scoota Hendersona

Henderson to rozgrywający 6-3, który jest najlepszym rozgrywającym w drafcie. Spędził dwa sezony w G League Ignite i zdominował zawody w wieku 19 lat, czasami grając z graczami dwa razy starszymi. W zeszłym sezonie Henderson notował średnio 16,5 punktu i 6,5 asysty na mecz. I walczył łeb w łeb z Vembanayamą w październiku, kiedy zaimponował każdemu skautowi i dyrektorowi drużyny NBA na arenie.

READ  Gonzaga z 3 miejscami wyprzedził UCLA z 2 miejscami i awansował do Elite 8

Brandona Millera

Miller, skrzydłowy 6-9, został wybrany Graczem Roku SEC i SEC Freshman of the Year w swoim jednym sezonie w Alabamie. Uzyskał średnio 18,8 punktu i 8,2 zbiórki przy 38,4% z zakresu 3 punktów w 7 próbach na mecz. Wartości niematerialne Millera na korcie nie dorównują jego długości, zestawowi umiejętności i wszechstronności defensywnej, ale jest jeden duży problem poza boiskiem. Zarówno Henderson, jak i Miller są potencjalnymi wyborami na drugim miejscu, w zależności od tego, która drużyna wyląduje na nich we wtorek wieczorem.

Amen Thompson

Thompson notował średnio 16,4 punktu, 5,9 asysty i 5,9 zbiórki na mecz w swoim ostatnim sezonie w Overtime Elite i był jednym z najbardziej atletycznych obrońców w tej klasie draftu. Obrońca 6-7 wyprzedza swojego brata bliźniaka, Ausera, jako głównego rozgrywającego piłkę i jest bardziej płynny w podejmowaniu decyzji, gdy przychodzi.

Ausera Thomsona

Auser to solidny obrońca, który może bronić wszystkich pozycji na obwodzie i jest najlepszym obrońcą blokującym strzały w tej klasie draftu. Thompson notował średnio 16,3 punktu i 7,1 zbiórki na mecz podczas swojego elitarnego sezonu w godzinach nadliczbowych i chociaż jego rzut z wyskoku za 3 punkty był częścią rozwoju, pokazał poprawę w swoim ostatnim sezonie z OTE. Auser czuje się komfortowo grając w piłkę lub poza nią, ale bardziej komfortowo czuje się grając u boku swojego brata przez całą swoją karierę.

Draft NBA Data, godzina i lokalizacja

NBA Draft odbędzie się 22 czerwca o 20:00 czasu wschodniego na antenie ESPN z Barclays Center w Nowym Jorku.

Jak działa loteria NBA Draft

Wyniki loterii draftu były transmitowane na żywo, a zastępca komisarza NBA Mark Tatum ujawnił zapieczętowane koperty i ogłosił wyniki loterii draftu w kolejności malejącej. Przed transmisją rzeczywista loteria mająca na celu wyłonienie typów od 1 do 4 odbyła się w prywatnym pokoju z przedstawicielami NBA i przedstawicielami uczestniczących drużyn, wybranych mediów oraz firmy księgowej Ernst & Young, która nadzorowała losowania.

READ  Zamieć w zachodnim Nowym Jorku zabija 29 osób, a śnieg nadal pada

W przypadku rzeczywistej loterii 14 piłek pingpongowych wrzuca się do maszyny loteryjnej, podczas gdy przedstawiciel ligi losowo wybiera cztery piłki i ujawnia kombinację czterech liczb. Istnieje 1001 możliwych zgłoszeń, z których 1000 jest przydzielonych do 14 uczestniczących grup loterii. Jeśli kombinacja tej samej drużyny pojawi się więcej niż raz, wynik jest odrzucany i losowana jest kolejna kombinacja czterech kul.

Po rozstrzygnięciu czterech najlepszych selekcji pozostałe selekcje są klasyfikowane w odwrotnej kolejności na podstawie historii wygranych/przegranych.

Szanse na wylosowanie numeru 1

14 drużyn, które nie przeszły do ​​play-offów, miało szansę na wybranie numeru 1 na podstawie swojego rekordu sezonu regularnego. Poniżej znajdują się kursy poszczególnych drużyn w loterii draftu oraz sposób, w jaki zakończyły one sezon zasadniczy. Drużyny z najgorszymi wynikami zajęły pierwsze miejsca w loterii.

1. Tłoki z Detroit: 14%, 140 przyjęć
2. Rakiety Houston: 14%, 140 przyjęć
3. San Antonio Spurs: 14%, 140 przyjęć
4. Charlotte Hornets: 12,5%, 125 przyjęć
5. Portland Trail Blazers: 10,5%, 105 przyjęć
6. Magia Orlando: 9%, 90 kombinacji
7. Pacery z Indiany: 7,5%, 75 przyjęć
8. Czarodzieje z Waszyngtonu: 6%, 60 kombinacji
9. Jazz z Utah: 4,5%, 45 przyjęć
10. Dallas Mavericks: 3%, 30 kombinacji
11. Orlando Magic (przez Chicago Bulls): 2%, 20 kombinacji
12. Thunder w Oklahomie: 1,5%, 15 kombinacji
13. Toronto Raptors: 1%, 10 kombinacji
14. Pelikany z Nowego Orleanu: 0,5%, 5 kombinacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *