Dzieci z naszej szkoły, wzięły udział w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

0
28

Przedszkolaki ze  Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie w dniu 18.02.2021 r. wzięły udział w realizacji programu skierowanego do dzieci w wieku 5-6 lat „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

Program ma na celu:

– zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

– kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

– propagowanie zdrowego trybu życia,

– zwiększanie wiedzy i świadomości dzieci o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Uczniowie w bardzo dużym skupieniu zapoznali się z filmem animowanym „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Dzieci poznały wygląd znaczka oznaczającego właśnie takie produkty. Zostały zapoznane z piramidą zdrowego żywienia oraz z tym jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna. Każde dziecko zabrało piramidę do domu i jednogłośnie wszystkie stwierdziły, że będą się do niej stosować. Lekcja zapoznała dzieci z tym jak powstają i skąd się biorą ekologiczne: jaja, mięso, nabiał, miód, owoce, warzywa, ryby, pieczywo. Dowiedziały się jak ważne i zdrowe są właśnie te produkty oraz dlaczego warto je spożywać.

Po zakończeniu lekcji dzieci skosztowały produkty ze znaczkiem „Eko” przyniesione przez nauczyciela i aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące produktów ekologicznych i zdrowego trybu życia. Uczniowie w dalszym ciągu będą miały wdrażane nawyki zdrowego żywienia i prawidłowych zasad higienicznych.

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*