0
40

Jeszcze w marcu nikt nie zakładał, że tradycyjny rodzinny piknik dedykowany najmłodszym sochaczewianom, nie odbędzie się. Tymczasem w nowych realiach działalność kulturalna czy animacje doskonale radzą sobie w sieci. Powstają treści i projekty unikatowe oraz nowatorskie. I tak właśnie będzie podczas tegorocznego Dnia Dziecka w Sochaczewie.

Na zamówienie ratusza przygotowane zostało premierowe i w pełni autorskie przedsięwzięcie pod hasłem „W wirtualnej krainie przygód”. Będzie ono dostępne na stronie miasta Sochaczew na facebooku przez siedem dni, począwszy od 31 maja (godz. 15:00). To blok filmowy składający się z sześciu części.

– Każda z nich to nowość, niepublikowana nigdzie dotąd, będąca materiałem stworzonym specjalnie dla Sochaczewa. Pozwoli on widzom poczuć się trochę jak w „Artystycznych Kramnicach”, trochę jak w Sochaczewskim Centrum Kultury lub na spektaklu teatralnym – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Joanna Niewiadomska-Kocik. – Liczymy, że przygotowane prezentacje zrekompensują maluchom fakt, iż tym razem nie możemy z nimi spędzić aktywnego dnia w parku Garbolewskiego.

Władze miasta, uwzględniając fakt, że nadal zamknięte są kina czy sale zabaw, postanowiły przygotować dla dzieci i rodziców propozycję w pełni bezpieczną, ale też wyjątkowo interesującą. Składać będą się na nią:

  • zajęcia muzyczne Katarzyny Orlińskiej  „W krainie dźwięku i koloru”,
  • pokaz w wykonaniu Heweliuszy Nauki „Hydrozagadka – czyli pozytywnie o laniu wody”,
  • Teatr Conieco w spektaklu „Ostatnie drzewo”,
  • Teatr Pod Orzełkiem i „Wyspa pacynek”,
  • zajęcia gordonowskie z Magdaleną Jaworską,
  • multimedialne prezentacje poświęcone pracowniom dziecięcym w SCK. Obejmą one prezentacje Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Folklorek, Zespołu Tanecznego Abstrakt, Zespołu Tanecznego Smile Crew, formacji Open Day Junior, pracownie plastyczne a także prezentację uczestników zimowych warsztatów artystycznych.

– Przygotowany przez nas pakiet będzie dostępny do soboty 6 czerwca. Oczywiście nie trzeba oglądać go jednorazowo, zachęcamy wręcz do podzielnia go na odcinki – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik.

Do udziału w projekcie zaproszono twórców, którzy cieszyli się największym powodzeniem podczas projektów kulturalnych odbywających się na terenie miasta, w tym wspomnianych już „Artystycznych Kramnic”. Tych, którzy kojarzą artystów z wcześniejszych wydarzeń, dwa razy nie trzeba zapraszać, pozostałych zaś zachęcamy do śledzenia profilu „Miasto Sochaczew” na facebooku i wspólnego spędzenia Dnia Dziecka online.

ap

.