Dzień Kobiet w klimacie lat 20. i 30.

0
69

Wspaniały Dzień Kobiet w klimacie lat 20. i 30. w Pałacu w Gawłowie z udziałem artystów ze Szkoły Podstawowej w Kątach.

2 marca w Pałacu w Gawłowie wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kątach z przygotowanym repertuarem lat 20., lat 30. pod hasłem „Baby, ach te baby”. Gmina Sochaczew wraz Fundacją Ochrony Zabytków Mazowsza na ten wieczór zaprosiła szczególnie Panie, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Wystrój jaki został stworzony w pałacu przeniósł licznie zgromadzoną publiczność w okres międzywojenny; kiedy to po odzyskaniu niepodległości przez Polskę ludzie cieszyli się spędzaniem czasu przy śpiewaniu piosenek, słuchaniu poezji w kawiarniach.

Stroje artystów; piękne sukienki, kapelusze, boa z piór podkreślały wyraz artystyczny jak chcieli przekazać młodzi wykonawcy. Usłyszeliśmy wiele grających nam w duszy utworów tj. „Miłość Ci wszystko wybaczy”, ”Baby ach te baby”, „Sex appeal”, „Zimny drań i wiele innych szlagierów przeplatanych wierszami. Były też tańce m.in. artyści zatańczyli charlestona.

Repertuar przygotowały z wielkim zaangażowaniem nauczycielki z SP Kąty – Sylwia Kotlarska; pomysłodawczyni, Maja Ryż i Ewa Osińska. Wystąpili: Anna Modzelewska, Agata Dalicka, Patrycja Rogowska, Wojciech Niemyjski, Kacper Niemyjski, Natalia Ząbczyńska, Jakub Jesionek, Natalia Majewska, Maciej Cierpikowski, Natalia Ptaszek, Aleksandra Kornacka, Gabriela Walkiewicz, Julia Gajewska, Luiza Ulicka, Zuzanna Gołębiowska i Wiktoria Borkowska.

Publiczność otrzymała śpiewniki i razem z artystami zaśpiewała na bis kilka utworów. Występ nagrodzono gromkimi brawami na stojąco. Proszono o kolejne bisy, porywano publiczność do wspólnego tańca i śpiewu, którą nie trzeba było namawiać.

Każda Pani z okazji Dnia Kobiet otrzymała tulipana a najstarsza z pośród obecnych, Pani Barbara otrzymała bukiet kwiatów. Artyści otrzymali również upominki od gminy i fundacji.

Po występie przyszedł czas na sympatyczne rozmowy przy wspólnej herbatce, kawie i pysznym cieście. Uczestnicy mogli spotkać się z autorem albumu „Gawłów. Czas i przestrzeń” Markiem Orzechowskim i obejrzeć imponujący zbiór pocztówek starego Sochaczewa Andrzeja Kornackiego.

Ten wyjątkowy wieczór zawdzięczamy radnej gminy Sochaczew oraz przewodniczącej rady programowej fundacji Agnieszce Offerczak-Ciura, która zachwycona wcześniejszym występem artystów zaprosiła ich do pokazania się szerszej publiczności.

Fundacja otwarta jest na występy młodych artystów dlatego zaprasza serdecznie do kolejnych wydarzeń z udziałem uzdolnionej młodzieży. Już niebawem ze swoim koncertowym występem oraz wystawą prac plastycznych w pałacu w Gawłowie fundacja gościć będzie artystów ze szkoły podstawowej w Gawłowie. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za wspaniały występ i mile spędzony wieczór.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.

                                                                      Opracowała: Agnieszka Offerczak-Ciura

Foto: www.fozm.pl

.