Dzień Talentu i Pasji 2019

27.03.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych  
w Brzozowie Starym odbył się kolejny raz Dzień Talentu i Pasji – przygotowany niezmiennie przez Iwonę Napieracz.

Była to niecodzienna lekcja, podczas której uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty, pasje i hobby oraz rywalizować w różnych konkursach. Show rozpoczął się niezwykłym występem Szymona Sikory oraz Aleksandra Rodaka. Uczniowie wraz ze swoim terenem Jakubem Gromowskim udzielili nam lekcji Taekwondo. Wysiłek i pokaz chłopców cieszył ogromnym zainteresowaniem, został nagrodzony zasłużonymi brawami.

Następnie przyszła pora na prezentację innych hobby. Wśród prezentowanych nie zabrakło kolekcjonowania monet, samochodów, śpiewu, pokazu rysunków. Wszyscy występujący otrzymali nagrodę w postaci gromkich okrzyków i braw. Wyjątkowe jednak zainteresowanie rówieśników wzbudził występ Łukasza Karpińskiego –grającego na akordeonie oraz Michała Kurackiego – grającego na trąbce.

W drugiej części imprezy, reprezentanci klas: IV, Va, Vb, VI, VII i VIII uczestniczyli w konkursach: „Jaka to melodia”, „Koło fortuny”, „Quiz wiedzy na wesoło”. Rywalizacja okazała się nie taka prosta, jak się mogło wydawać, gdyż pojawiły się tematy muzyczne z filmów, bajek, współczesnych programów. Quiz wiedzy oraz Koło fortuny obejmowały wiedzę z zakresu historii, religii, przyrody, języka polskiego, angielskiego, matematyki. Jednak uczniowie świetnie sobie poradzili z tymi zadaniami.

Po zliczeniu punktów z trzech konkurencji wygrała klasa VII. Dzień Talentu i Pasji to również okazja do wręczenia dyplomów uczniom, którzy uzyskali tytuł mistrza z poszczególnych przedmiotów. Marzec bowiem jest miesiącem promującym naukę. Ponadto na sam koniec, z uwagi na fakt, iż tydzień mijający był Tygodniem Pieniądza, Tomasz Przewoźny przygotował dla całej społeczności szkolnej krótką lekcje o finansach. Dzieci i młodzież obejrzały prezentacje, która była wzbogacona krótkim filmem animowanym.

Opracowała: Iwona Napieracz