Dzienny Dom Pomocy Społecznej zwycięzcą Olimpiady Seniorów

0
36

Zwycięzcą 6 Sochaczewskiej Olimpiady Seniorów pod patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa został Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Na miejscu drugim i trzecim uplasowało się Stowarzyszenie Seniorów w Nowej Suchej, które wystawiło tak dużą reprezentację, że podzieliło się na dwie drużyny. Miejsce czwarte zajął Uniwersytet Trzeciego Wieku, a miejsce piąte , najbardziej rozśpiewane, Stowarzyszenie Włókienko.

Puchary Kibica zdobyło Stowarzyszenie Włókienko właśnie oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej.

Dzisiejsza Olimpiada Seniorów zgromadziła bardzo dużą ilość zawodników, co nas bardzo cieszy. W otwarciu, jak i zakończeniu imprezy wzięli udział przedstawiciele sochaczewskich samorządów: starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta, zastępca burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Karaś, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nim rozpoczęliśmy zmagania sportowe, piękny występ zaprezentowały dzieci z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola. Film z występu udostępniamy na naszych stronach, by mogli Państwo zobaczyć, jak piękny i trudny układ zaprezentowały przedszkolaki, przygotowywane do występów przez Kasię Mićkowską.

Kolejnym wystąpieniem był wykład przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na temat bezpieczeństwa i głośnych ostatnio oszustwach i wyłudzeniach pieniędzy od seniorów właśnie. Gościliśmy dziś na Olimpiadzie czwórkę przedstawicieli Komendy: Marlenę Borek, Izabelę Senderowską, Pawła Rynkiewicza, Krzysztofa Szpletera.

Tradycją olimpiad seniorów stał się turniej warcabowy, w którym ponownie, po raz 6 zwyciężył Zbigniew Sykurski, reprezentant Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Drugie miejsce zajęła Halina Zakościelna ze Stowarzyszenia Włókienko. Trzecią lokatę zajął Bogdan Majcher, również reprezentant Domu Pomocy Społecznej.

Zawodników czekały dziś zmagania w memoriadzie – testach pamięci oraz konkurencje sprawnościowe: wyławianie rybek, rzuty do kosza, rzuty lotką do tarczy, rzuty woreczkami do celu, slalom ze strzałem na bramkę, ”sadzenie i zbieranie kwiatów”. Różnica w punktacji między drużynami była nieznaczna, bo w zasadzie o kolejności zadecydowały różnice 1 czy 2 pkt. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody książkowe, oraz upominki od firmy Polskie Młyny S.A. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, płyty oraz certyfikaty udziału.

Przede wszystkim serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w naszej imprezie. Mamy nadzieję, ze dołożyliśmy wszelkich starań, by wszyscy byli zadowoleni. I już dziś zapraszamy na kolejne imprezy.

Dziękujemy pomocnikom, wolontariuszom, bez których nie udałoby się tej imprezy zorganizować:

– uczniom Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim – dzięki uprzejmości dyrektor Małgorzaty Miłkowskiej- pod opieką niezawodnej Urszuli Mergner.

– uczniom Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza – dzięki uprzejmości dyrektor Hanny Boneckiej, pod opieką  Lidii Pojawy

– wolontariuszom Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew

Dziękujemy partnerom i sponsorom naszego wydarzenia: burmistrzowi Sochaczewa za ufundowanie pucharów i nagród, staroście powiatu sochaczewskiego i wójtowi gminy Sochaczew za ufundowanie medali i nagród, Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie, Szpitalowi Powiatowemu w Sochaczewie, którego przedstawicielka wykonywała seniorom pomiar cukru i ciśnienia. Dziękujemy naczelnikom wydziałów: Sportu i Organizacji Pozarządowych; Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia;  Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. Dziękujemy Natalii Gawrylczyk-Zielińskiej – dietetyk, która przyjechała do nas z analizatorem składu ciała. Dziękujemy Beacie Woźniak, z firmy Avon, która od początku Olimpiad jest z nami.

Dziękujemy serdecznie firmie POLSKIE MŁYNY S.A za produkty do przygotowania posiłku oraz upominki dla naszych drużyn.

Dziękujemy Krzysztofowi Grzegory i jego załodze z BARU BROTHERS GRZEGORY za pyszny posiłek.

Wspierał nas, jak zawsze TĘCZOWY OGRÓD i PRZEMYSŁAW WASILEWSKI, firma BAKOMA -jogurty, firma MARS – batony.

Serdeczne podziękowania dla CUKIERNI LUKRECJA, CUKIERNI JEZNACH oraz PIEKARNI SYLWESTRA KACZMARKA za przepyszne ciasta.

Dziękujemy ŁOSKOT CAFE za voucher na kawę dla zwycięzców,

KLUBOKAWIARNI BEZOGRÓDEK za voucher w wysokości 100 zł do wykorzystania w restauracji.

SŁAWOMIROWI CYPLOWI z DRAGON FIGHT CLUB za voucher na zajęcia samoobrony.

ULI MERGNER – SOCHACZEWSKIE CENTRUM SPORTÓW WALKI za voucher na zajęcia sportowo–taneczne.

Ogromne podziękowania dla prowadzącego imprezę Marcina Odolczyka, profesjonalisty w każdym calu. Dziękujemy przedstawicielom mediów: Ziemi Sochaczewskiej i Radia Sochaczew za obecność na imprezie, szczególnie Maciejowi Frankowskiemu za super zdjęcia.

Na koniec podziękowania dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za trud włożony w przygotowania do imprezy i pomoc w jej organizacji: Klaudii Selerskiej, Jolancie Kacprzak, Zbigniewowi Oliwie, Andrzejowi Pasińskiemu, Krzysztofowi Włodarczykowi.

Renata Kubik  

MOSiR Sochaczew