„EDWARD” na terenie powiatu sochaczewskiego

0
31

Dzisiaj po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji pod nazwą EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Wspólnie z funkcjonariuszami, w dzisiejszych działaniach wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Feliksowie, które z własnoręcznie wykonanymi transparentami, apelowali do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo każdy z kierowców otrzymał ulotkę – Moją obietnicę dotyczącą bezpieczeństwa drogowego.