Edycja powiatowa „Ośmiu Wspaniałych”

0
119

W siedzibie urzędu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyły się eliminacje do  13. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Lokalny Komitet Organizacyjny przy udziale wszystkich samorządów powiatu sochaczewskiego, w piątek 15 marca br. przeprowadził przesłuchania.

„Ośmiu Wspaniałych” to ogólnopolski konkurs dla młodych wolontariuszy organizowany przez fundację „Świat na Tak”. Jego celem jest wybranie i uhonorowanie młodych wolontariuszy, którzy na co dzień z zaangażowaniem i oddaniem poświęcają bezinteresownie swój czas dla potrzebujących. Promują tym samym  pozytywne, prospołeczne postawy i działania, upowszechniają okazywanie na co dzień życzliwości, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Pomagają i towarzyszą słabszym, samotnym, chorym, ubogim, dzieciom, seniorom, czy zwierzętom!

Do tegorocznych eliminacji, szkoły i instytucje z  terenu powiatu zgłosiły aż 22 wolontariuszy i 5 grup wolontariackich. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, wyłoniło w tym roku, tak jak w roku poprzednim, nie jednego a 8 finalistów, nagrodzono też m. in. grupę. Nazwiska laureatów poznamy w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 18.00 podczas uroczystej gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie. Ośmioro zwycięzców naszej samorządowej edycji w nagrodę pojedzie w czerwcu do Białogardu na ogólnopolski finał konkursu, by reprezentować nasz powiat.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.