Ekspresowa runda

0
18

Zaczęły wcześniej niż pierwotnie planowano. Drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego zagrała już, awansem, dwa mecze Ekstraklasy Kobiet. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka pokonały z derbach Mazowsza tenisistki z Nadarzyna, wygrały też w Łomży. Po dwóch kolejkach SKTS jest liderem ligowej tabeli.

To będzie ekspresowa pierwsza runda sezonu 2020/21 Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym. Organizator rozgrywek – PZTS, w obawie przed kolejną falą pandemii, zmienił terminarz spotkań. Rozgrywki zakończą się już w październiku. Występujące w lidze zawodniczki czeka zatem bardzo pracowity początek jesieni. Każda z drużyn rozegra 10 spotkań w okresie siedmiu tygodni.

Dlatego liga ruszyła wcześniej niż zakładano. W niedzielę 13 września SKTS zagrał awansem wyjazdowy mecz IX kolejki ze Starem Nadarzyn. W dwóch pierwszych pojedynkach Magdalena Sikorska i Irina Ciobanu pokonały rywalki bez straty seta. Jedyną partię dla gospodarzy urwała Dominika Wołowiec, która zwyciężyła, grając już na przewagi, w pierwszym secie z Darią Łuczakowską, by ostatecznie przegrać z zawodniczką SKTS 3:1.

W niedzielę 20 września sochaczewska drużyna pojechała do Łomży. SKTS ponownie wygrał 3:0, lecz dwa pojedynki tej konfrontacji rozstrzygały się w piątych setach. Magdalena Sikorska odeszła od stołu zwycięsko po pięciu partiach z Martą Smętek, z kolei Daria Łuczakowska przy prowadzeniu Chinki Zhao Xia 2:1 w setach, odrobiła straty i triumfowała w całym w pojedynku. Tylko Irina Ciobanu łatwo ograła Annę Zielińską, oddając jej w trzech setach tylko 12 małych punktów.

Pierwszy raz w tym sezonie w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego SKTS zaprezentuje się w piątek 25 września. O godzinie 17.00 tenisistki podejmą ligowego beniaminkach, zespół z Luzina.

MUKS Start Nadarzyn – SKTS Sochaczew 0:3
Paulina Krzysiek – Magdalena Sikorska 0:3 (8:11, 9:11, 7:11)
Katarzyna Ślifirczyk – Irina Ciobanu 0:3 (7:11, 7:11, 4:11)
Dominika Wołowiec – Daria Łuczakowska 1:3 (12:10, 6:11, 6:11, 7:11)
KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża – SKTS Sochaczew 0:3
Marta Smętek – Magdalena Sikorska 2:3 (10:12, 6:11, 11:7, 11:6, 2:11)
Anna Zielińska – Irina Ciobanu 0:3 (3:11, 5:11, 4:11)
Zhao Xia – Daria Łuczakowska 2:3 (11:4, 7:11, 11:7, 4:11, 9:11)