Ekspresowa runda

0
13

Zaczęły wcześniej niż pierwotnie planowano. W niedzielę 13 września drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego wygrała, rozegrany awansem, wyjazdowy mecz IX kolejki ze Startem Nadarzyn. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka łatwo poradziły sobie z rywalkami z derbach Mazowsza, pokonując je 3:0.

To będzie ekspresowa pierwsza runda sezonu 2020/21 Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym. Organizator rozgrywek – PZTS, w obawie przed kolejną falą pandemii, zmienił terminarz spotkań. Póki co jeszcze nie wszystkie przełożono na wcześniejszy termin, ale jeżeli uda się zrealizować zamierzenia związku, to runda jesienna najwyżej klasy rozgrywkowej kobiecego tenisa stołowego w Polsce zakończy się już w październiku. Występujące w lidze zawodniczki czeka zatem bardzo pracowity początek jesieni. Każda z drużyn rozegra 10 spotkań w okresie siedmiu tygodni.

Dlatego liga ruszyła wcześniej niż zakładano. W niedzielę 13 września SKTS zagrał awansem wyjazdowy mecz IX kolejki ze Starem Nadarzyn. W dwóch pierwszych pojedynkach Magdalena Sikorska i Irina Ciobanu pokonały rywalki bez straty seta. Jedyną partię dla gospodarzy urwała Dominika Wołowiec, która zwyciężyła, grając już na przewagi, w pierwszym secie z Darią Łuczakowską, by ostatecznie przegrać z zawodniczką SKTS 3:1.

Spodziewaliśmy się takiego ustawienia drużyny z Nadarzyna, dlatego w ostatnim tygodniu przygotowywałam się do konfrontacji z Pauliną Krzysiek. Cieszy mnie, że zagrałam dobre spotkanie i zrealizowałam założenia taktyczne. Myślę, że moje zwycięstwo dobrze podziałało na drużynę. Dziewczynom grało się łatwiej i wygrałyśmy całe spotkanie 3:0. Zarówno Irina jak i Daria zaprezentowały się dziś bardzo dobrze – mówiła po meczu zawodniczka SKTS, Magdalena Sikorska.

Kolejny mecz, tym razem awansem X kolejki, drużyna Bronisława Gawrylczyka zagra 20 września w Łomży. Pierwszy raz w tym sezonie w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego SKTS zaprezentuje się w piątek 25 września. O godzinie 17.00 tenisistki podejmą ligowego beniaminkach, zespół z Luzina.

MUKS Start Nadarzyn – SKTS Sochaczew 0:3
Paulina Krzysiek – Magdalena Sikorska 0:3 (8:11, 9:11, 7:11)
Katarzyna Ślifirczyk – Irina Ciobanu 0:3 (7:11, 7:11, 4:11)
Dominik Wołowiec – Daria Łuczakowska 1:3 (12:10, 6:11, 6:11, 7:11)

Fot: PZTS.pl