Elon Musk powiedział BBC, że od czasu przejęcia Twittera zwolnił 80% personelu

Hongkong (CNN) Elona Muska Twitter zwolnił ponad 6000 osób od czasu przejęcia firmy, powiedział BBC w rzadkim wywiadzie we wtorek.

cytuje Musk Wywiad Platforma mediów społecznościowych ma teraz tylko 1500 pracowników Poniżej 8000 którzy pełnili służbę w czasie jego przejęcia. Redukcja odpowiada około 80% siły roboczej firmy.

To „nie jest zabawne” i czasami może być „bolesne”, powiedział szef miliardera brytyjskiemu nadawcy w siedzibie Twittera w San Francisco.

Drugi najbogatszy człowiek na świecie powiedział, że potrzebuje „drastycznych działań”, kiedy wszedł na pokład, ponieważ firma stoi w obliczu „ujemnej sytuacji w zakresie przepływów pieniężnych w wysokości 3 miliardów dolarów”. Zostawił to Świergot (TWTR) „Zostały tylko cztery miesiące życia” — ocenił.

„To nie jest troska [or] Apatyczna atmosfera. Jeśli cały statek zatonie, to tak, jakby nikt nie miał pracy” – powiedział Musk.

Piżmo Kupił Twittera 44 miliardy dolarów w październiku ubiegłego roku.

Po początkowej ofercie przejęcia firmy w kwietniu 2022 r., próbował wycofać się z umowy, powołując się na obawy dotyczące liczby kont botów. Radykalnie zmienił Twittera: zwolnił dyrektorów najwyższego szczebla, ograniczył zatrudnienie i zalegalizował Twittera Nowe zasady Jak konta użytkowników są weryfikowane lub oznaczane.

Od tego czasu Twitter „z grubsza” wychodzi na zero, a reklamodawcy wracają na platformę, powiedział BBC.

Musk obiecał również zmienić etykietę zastosowaną do brytyjskiego nadawcy z „finansowanej przez rząd” na „finansowaną ze środków publicznych” po sprzeciwie BBC.

Dodano wpis koniec tygodnia. BBC zaprotestowało przeciwko temu posunięciu, mówiąc, że jest „niezależne i zawsze było”.

„Jesteśmy finansowani przez brytyjską opinię publiczną z opłat licencyjnych” – powiedział wówczas.

Musk też Waga też W tym dniu Amerykańskie badanie TikTokKiedy nie korzysta z chińskiej aplikacji, powiedział, że zwykle jest „przeciwny zakazywaniu rzeczy”.

READ  Dlaczego Apple i Amazon wydają miliardy na premiery kinowe – Różnorodność

„Mam na myśli to, że jeśli Tiktok zostanie zbanowany, myślę, że pomoże to Twitterowi, ponieważ ludzie będą spędzać więcej czasu na Twitterze, a mniej na Tiktoku” – powiedział.

„Ale chociaż może to pomóc Twitterowi, generalnie jestem przeciwny zakazywaniu rzeczy”.

Musk żartował podczas wywiadu, że „nie jest już dyrektorem generalnym Twittera” i został zastąpiony przez swojego psa Filokiego, Shiba Inu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *