Fairleigh Dickinson, rzadko występujący w turnieju NCAA, zdenerwował Purdue w szoku

Purdue często pozwalał FDU na rotację małych strażników, którzy wchodzili i wychodzili z gry jak drużyna hokejowa, przesuwając się po ekranach, aby łatwo spojrzeć na kosz. Jednak FDU, który prowadził przez większość meczu, był niekonsekwentny, strzelając mniej niż 40 procent.

Ale jego obrona obejmowała ponad 250 zagrań przeciwko misternie zaprojektowanemu atakowi Purdue, w tym rutynowe prasy na pełnym korcie i podwójne drużyny Eadie.

„Wiele razy mają faceta broniącego od tyłu i faceta, który zasadniczo siedzi na moich kolanach”, powiedział Edey, krajowy gracz roku, z frustracją po meczu. Skończył z 21 punktami i 15 zbiórkami, zwykle dominującą linią statystyk, która wydawała się bez znaczenia w piątkowy wieczór.

powiedział Matt Painter, trener Purdue od 2005 roku. – Grali lepiej od nas – powiedział. – Trenowali lepiej niż my.

– Są cudowne – powiedział malarz.

To już trzeci rok z rzędu, kiedy Purdue przegrał dwucyfrowo w turnieju NCAA, co oznacza, że ​​piątkowa porażka mogła nie być kompletna. Ale jej strata na rzecz FDU jest największą porażką organizacji, która stawia na pierwszym miejscu lokalnych, niezgłoszonych rekrutów, bez szumu NBA związanego z czołowymi graczami przyciąganymi do innych mocarstw koszykówki uniwersyteckiej. Purdue, który od lat koncentruje się na rozwijaniu graczy, w dużej mierze odrzucił portal transferowy, z którym inne czołowe programy handlowały, aby pogłębić swoje składy.

Ten pomysł był upartym powodem do dumy Paintera, który sześć razy docierał do 1/8 finału, ale nigdy nie awansował do finałowej czwórki. Jego zespół „zrobił wszystko we właściwy sposób” w tym sezonie, powiedział w piątek.

Po zajmowaniu czołowej pozycji w kraju przez łącznie siedem tygodni w tym sezonie, drugi rok z rzędu program osiągnął pierwsze miejsce, zawodnicy Purdue wierzyli, że są w stanie wygrać mistrzostwa kraju. Mason Gillis, początkowy napastnik, powiedział w czwartek, że jego zespół jest gotowy na FDU. „Mamy elementy”, powiedział z przekonaniem.

READ  Zimowa burza zabija ponad 30 osób w zachodnim Nowym Jorku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *