FDIC, Wall Street walczą o konsolidację sprzedaży Republic Bank

Oficjalne oferty dla Pierwszej Republiki – która odnotowała masowy odpływ depozytów i odnotowała znaczny spadek cen akcji w ostatnich tygodniach – mają trafić do FDIC do połowy niedzieli, według ludzi, którzy mówili pod warunkiem zachowania anonimowości, aby podać szczegóły dyskusje. .

Federalni regulatorzy mają nadzieję zakończyć zamieszanie w sektorze bankowym po oszałamiającym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank w zeszłym miesiącu. Problemy I RP wynikały w dużej mierze z paniki w związku z napływem depozytów do tych dwóch banków.

First Republic, jeden z najbardziej zazdrosnych właścicieli banków w USA w tym roku, z aktywami przekraczającymi 200 miliardów dolarów na koniec pierwszego kwartału, byłby trzecim co do wielkości bankrutem w historii USA po SVB i Washington Mutual. First Republic opublikował w zeszłym tygodniu ponury raport o zarobkach, który pokazał, jak szybko likwiduje depozyty, zastępowane droższymi pożyczkami, pomagając napędzać niedawny spadek cen akcji.

Proces przetargowy został formalnie otwarty w piątek, a JPMorgan i PNC Financial wyraziły zainteresowanie transakcją Pierwszej Republiki w czwartek, jak powiedziała osoba zaznajomiona z procesem, otwierając drogę innemu dużemu bankowi do złożenia udanej oferty.

FDIC może zdecydować, że otrzymane oferty są niewystarczające i nie może dojść do zawarcia umowy. Oznacza to, że Pierwsza Republika ponownie otworzy działalność w poniedziałek i przynajmniej spróbuje przetrwać, dopóki organy regulacyjne nie zgodzą się na kolejną ofertę.

First Republic, kalifornijska firma z dobrymi wynikami i bardzo pożądaną bazą klientów, traci depozyty od czasu upadku SVB i Signature. Podobnie jak ci dwaj, First Republic ma dużą liczbę klientów, których depozyty na kontach przekraczają gwarantowany przez FDIC limit 250 000 USD.

Kiedy rząd przywrócił SVB i Signature, regulatorzy mieli nadzieję, że ich decyzja o wycofaniu wszystkich depozytów w obu bankach będzie dla deponentów sygnałem, aby nie martwili się o pieniądze na swoich rachunkach bankowych.

READ  W Kalifornii deszcz prowadzi do powodzi i ewakuacji

To zadziałało do pewnego stopnia, ale nie powstrzymało szybkiego odpływu depozytów z Pierwszej Republiki ani nie zakończyło gwałtownego spadku cen akcji, który spowodował spadek akcji banku o kolejne 40 procent do zaledwie 3,51 USD w piątek, co oznacza prawie 98-procentowy spadek w porównaniu z tym razem w zeszłym roku . Konsensus wśród inwestorów jest taki, że Pierwsza Republika będzie nadal założycielem dzięki połączonej transakcji między sektorem publicznym i prywatnym, gdy rynki zostaną otwarte w poniedziałek.

Grupa dużych banków, w tym JPMorgan i PNC, próbowała w zeszłym miesiącu wesprzeć Pierwszą Republikę, wpłacając 30 miliardów dolarów depozytów. To nie zadziałało.

JPMorgan, PNC i FDIC odmówiły komentarza na temat rozmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *