Ferie zimowe w Stacji Muzeum

0
40

Ferie w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Centrum Edukacyjno-Turystyczne przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie podczas tegorocznych ferii zimowych przygotowało szereg atrakcji.

Dla najmłodszych „Opowieści starych lokomotyw”, których bohaterami będą cztery parowozy opowiadające o swojej pracy i przygodach. W trakcie zajęć uczestnicy zwiedzą skansen lokomotyw, wysłuchają opowieści wybranej lokomotywy oraz wykonają prace plastyczne.

„Podróż w czasie kolejką wąskotorową”, to nasza propozycja dla młodszych

i starszych uczestników zajęć. Podczas lekcji uczestnicy poznają historię Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej oraz jej taboru. Ponadto przedstawimy dzieje kolejnictwa: od kolei konnej, poprzez trakcję parową, aż po lokomotywy elektryczne i spalinowe, a także najciekawszą infrastrukturę kolejową, występująca w naszym kraju.

Dla żądnych przygód gra muzealna „Przyroda na wyciągnięcie ręki” oraz ognisko

w Skansenie Lokomotyw.

Więcej informacji można uzyskać w zakładce Muzeum Kolei Wąskotorowej

w Sochaczewie na stronie www.stacjamuzeum.pl, pod adresami e-mailowymi: nina.belczyk@stacjamuzeum.pl, centrum@stacjamuzeum.pl oraz numerami
tel.: 506 131 282, 517 229 643.

 

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

ul. Towarowa 7

96-500 Sochaczew

.

Ferie zimowe w Stacji Muzeum

pt. Przygoda z modelarstwem kolejowym

„Przygoda z modelarstwem kolejowym” to pomysł Stacji Muzeum na twórcze spędzenie ferii zimowych. Są to warsztaty, skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat zarówno dla grup zorganizowanych (grupa może liczyć max. 25 osób), jak również dla osób indywidualnych (osoby indywidualne są dopisywane do grup). Minimalna liczba uczestników to 10 osób. Podczas zajęć zostanie zaprezentowana wyjątkowa
i bogata kolekcja modeli lokomotyw i wagonów z całego świata, znajdująca
się w salach wystawowych Stacji Muzeum. Na warsztatach każdy z uczestników będzie mógł zbudować kartonowy model lokomotywy, który zabierze do domu.

Warsztaty ruszyły 16 stycznia i potrwają do 24 lutego 2017 r. Odbywają się od poniedziałku do piątku w dwóch godzinach do wyboru: 10:00-11:30 lub 12:00-13:30.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 9 zł za dziecko. Udział opiekunów jest bezpłatny.

Na warsztaty pt. „Przygoda z modelarstwem kolejowym” obowiązują zapisy:

tel. 22 620 04 80 wew. 106; e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

Stacja Muzeum

ul. Towarowa 3

00-811 Warszawa

www.stacjamuzeum.pl