FESTIWAL NAUKI

0
53

10 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się festiwal nauki. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie.

Na pierwszej godzinie odbyły się pokazy i doświadczenia chemiczne. Dowiedzieliśmy się co to jest ciekły azot i jakie są jego zastosowania. Doświadczenia wykonywane przez instruktorów wywarły na nas ogromne wrażenie. Następne spotkanie na sali gimnastycznej odbyło się na czwartej godzinie lekcyjnej. Wtedy instruktorzy pokazali nam między innymi właściwości metali. Bardzo spodobała nam się produkcja ogromnej ilości pasty dla słonia, ciuchcia, zielony płomień, sztuczna krew i inne.

W dalszej części dnia odbywały się spotkania w poszczególnych klasach. Uczestniczyliśmy w pokazach robotów i nowych technologii (humanoidalne, roboowady, żmija, tor samochodzików, mindflex, makey makey). Stanowiska samoobsługowe dotyczyły zjawisk fizycznych i energii obejmowały między innymi van de Graaffa, nerwusometr, armatę powietrzną, zabawki fizyczne, maszynę elektrostatyczną, prądnicę, labirynt lustrzany, składanie twarzy, alkogogle, oporność itp. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych informacji o suchym lodzie. Wypiliśmy „drinki” i bawiliśmy się przy stoiskach samoobsługowych. Oprócz tego w jednej z klas odbyły się warsztaty z eksperymentów. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach z robotyki, które cieszyły się   dużym zainteresowaniem. Przeprowadzone warsztaty miały na celu zainteresowanie uczniów fizyką, chemią, przyrodą, informatyką, robotyką oraz programowaniem.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Łowimy Talenty” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Czas spędzony podczas festiwalu nauki szybko upłynął. Po tym dniu w naszej pamięci zostaną miłe wspomnienia, z pewnością wydarzenie to wpłynie pozytywnie na rozwój naszych umiejętności.

Zespół Szkół w Rybnie