Festiwal świątecznych tradycji

0
25

16 grudnia o godz. 16.00 w SCK przy ul. 15 sierpnia 83 rozpocznie się Festiwal Tradycji Bożonarodzeniowych. Będą świąteczne stoiska, spektakl „Wigilia po polsku” Teatru Podaj Dalej i koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”.

W dniu festiwalu wystawcy zaprezentują m.in. słodkie wypieki, stroiki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, rękodzieło i różne upominki z akcentem bożonarodzeniowym. Będzie można także obejrzeć spektakl „Wigilia po polsku”. Aktorzy Teatru Podaj Dalej przybliżą temat świąt, a zrobią to w dość nietypowym wydaniu. Zobaczymy, jak może wyglądać Wigilia w rodzinie, która od lat nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Będzie ciekawie! Wystąpią: Magdalena Mroszkiewicz, Aleksandra Długosz, Paweł Rusinowski i Jarosław Gruda.

W trakcie festiwalu nie może zabraknąć kolęd. W przedstawieniu słowno-muzycznym „Wędrowała kolęda po Polsce” wystąpią dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”. Mali artyści zaśpiewają kolędy i zaprezentują tańce z różnych regionów Polski. Tego dnia w SCK z pewnością będzie już można poczuć magię świąt.

Izabela Strzelecka SCK