Festiwal „W Krainie Chopina” w Sannikach

0
11

Zapraszamy w niedzielę, 20 września, o godz. 14.00 do sali koncertowej sannickiego pałacu. Będzie to kolejne wydarzenie w ramach XVI festiwalu „W krainie Chopina”, którego organizatorem jest Towarzystwo im. Henryka Wiłkomirskiego.

Festiwal „W Krainie Chopina” to projekt z cyklu promującego muzykę klasyczną, zarówno naszego największego kompozytora, jak i wielu innych. Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Włączają się kolejno włodarze samorządów i instytucji, na terenie których odbywają się koncerty. W Sannikach jest to Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina oraz Urząd Miasta i Gminy.

Wstęp na koncert jest wolny, ale z racji pandemicznych ograniczeń, liczba miejsc jest ograniczona do połowy. Proponujemy więc nieco wcześniejsze przybycie.

Wystąpią Anna Kubicz i Katarzyna Stasiewicz.

Anna Kubicz

Pianistka Anna Kubicz jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Jako wyróżniona studentka wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej UMFC pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego podczas Uroczystego Koncertu Dyplomantów wykonując I Koncert fortepianowy Franciszka Liszta. Wielokrotnie współpracowała ze znamienitymi instytucjami kultury, m.in. z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Koncertuje w kraju i za granicą.

Katarzyna Stasiewicz, fot. Serwis OSV

Wiolonczelistka Katarzyna Stasiewicz ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Bauera. Jest też absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w zakresie gry solowej i kameralnej. Współpracowała z warszawską Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza – brała udział między innymi w spektaklu „Mp3” w reżyserii Mariusza Benoit. W roli solistki i kameralistki występowała m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia, na Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Ensemble” im. Księżnej Daisy.

Podczas koncertu usłyszymy następujące utwory:

  • Wariacje A-dur op. 16 nr 3 na fortepian solo Ignacego Jana Paderewskiego
  • Pieśń bez słów op. 109 na wiolonczelę i fortepian Felixa Mendelssohna
  • Marzenie miłosne nr 3 As-dur na fortepian Franciszka Liszta
  • Après un rêve na wiolonczelę i fortepian Gabriela Fauré
  • Modlitwę na wiolonczelę i fortepian Ernesta Blocha
  • Mazurek g-moll na fortepian solo Akihiro Masudy
  • Pezzo capriccioso op. 62 wirtuozowskie zakończenie na wiolonczelę i fortepian Piotra Czajkowskiego

pliki do pobrania:

Anna Kubicz

Katarzyna Stasiewicz