Finał IV edycji konkursu „Tradycje kulinarne Ziemi Sochaczewskiej” w Iwaszkiewiczu

0
31

Już czwarty raz  pracownia gastronomiczna w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie stała się areną rywalizacji młodych adeptów sztuki kulinarnej. 4 kwietnia 2019 roku odbył się finał konkursu „Tradycje kulinarne Ziemi Sochaczewskiej”.

Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego  im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. oraz cztery drużyny z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Jury degustacyjne w składzie: dyrektor szkoły Hanna Bonecka, wicedyrektor Renata Leśniewska-Skoneczna, Urszula Opasiak dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie, Anna Ulicka wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Agnieszka Mućka kierownik Kształcenia Praktycznego w Iwaszkiewiczu oraz Elżbieta Sobczyńska z zespołu do spraw promocji szkoły, zostało postawione przed bardzo trudnym zadaniem. Komisja musiała ocenić dania według następujących kryteriów: wygląd, smak, dobór składników, a także zgodność z regionalną tradycją. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, a co najważniejsze, przygotowane potrawy były bardzo smaczne. Ostatecznie, po przeliczeniu przyznanych przez jury punktów, wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zdobyli: Aleksandra Hołoś i Daniel Nosarzewski z klasy III technikum w Iwaszkiewiczu, którzy przygotowali kaczkę z glazurowanymi brokułami w owocowej otoczce;

II miejsce zdobyli: Karolina Rogeńska oraz Patryk Pasiński z klasy  II technikum w Iwaszkiewiczu, którzy  przygotowali nadziewańce drobiowe z kolorową sałatką;

III miejsce zdobyły: Izabela Lewandowska i Joanna Kacprzak z klasy II technikum w Iwaszkiewiczu, które przygotowały kurczaka w gnieździe w słonecznym puree.

Pozostali uczestnicy konkursu Karolina Lipińska, Weronika Gołębiowska, Wiktoria Żakowska i Jarosław Bujko z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego „Ogrodnik” oraz Mateusz Borecki i Kacper Kornacki z Iwaszkiewicza  zostali nagrodzeni za zajecie czwartego miejsca.

Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali min. pamiątkowe dyplomy, książki o tematyce kulinarnej, akcesoria gastronomiczne, wejściówki na basen i siłownię. Sponsorami nagród w konkursie byli: starosta sochaczewski Jolanta Gonta, państwo Ewa i Janusz Bąbałowie – właściciele sklepu spożywczego „U Janusza”, Gospodarstwo rolne Grzegorza Stasiaka,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego w Warszawie oraz nauczyciele przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują uczestnikom i sponsorom. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      E.S.

.