Finałowy koncert „Niebieskiej Gwiazdki”

0
69

Andrzej Kierzkowski przewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie, Tadeusz Głuchowski wicestarosta sochaczewski i Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa uczestniczyli w finałowym koncercie podsumowującym tegoroczną charytatywną akcję policyjną „Niebieska Gwiazdka”. Koncert w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbył się w niedzielę 16 grudnia br. w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie. Wcześniej miała miejsce uroczysta msza św. w Bazylice Mniejszej.

„Niebieska Gwiazdka” to akcja charytatywna, którą wymyśliła st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak, dzielnicowa w Teresina.

Inicjatywa ma na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym, rodzinom z dziećmi, seniorom, osobom samotnym, osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku po raz pierwszy swym zasięgiem objęła cały sochaczewski powiat, a Starostwo Powiatowe czynnie się w nią włącza. Tegoroczną edycję, tak jak przed rokiem zainaugurował Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Jolanty Gonta, który odbył się w Zespole Szkół w Teresinie.

Niedzielny koncert będący finałem „Niebieskiej Gwiazdki”, której współorganizatorem jest KPP w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” okazał się wspaniałą przedświąteczną muzyczną ucztą. Na widowni zasiedli też m.in. Bogdan Linard przewodniczący Rady Gminy Teresin oraz wicewójt Marek Jaworski, jak również Jan Kraśniewski wójt gminy Iłów, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz, insp. Michał Safjański komendant powiatowy Policji w Sochaczewie, st. bryg. mgr inż. Piotr Piątkowski komendant powiatowy PSP w Sochaczewie, o. Grzegorz M. Szymanik gwardian klasztoru Niepokalanów. Występ Orkiestry z Wrocławia na czele z kapelmistrzem nadkom. Adamem Witiwem zakończył się owacją na stojąco.

– Wszystkim, którzy przybyli na nasz koncert finałowy, włączyli się aktywnie w akcję, składam ogromne podziękowania. Czeka nas jeszcze bardzo ciężka praca, bo nasz magazyn pęka w szwach. Na szczęście mam wielu pomocników. Paczki staramy się przygotować w nocy, by nazajutrz były gotowe do wyjazdu. Czasu mamy niewiele, bo święta za pasem. Do tej pory mam zgłoszonych ponad 30 rodzin z terenu gminy Teresin i sześć z powiatu sochaczewskiego. Mimo zmęczenia i krótkiego snu, będzie to dla nas czas pełen szczęścia i radości obdarowywania oraz spotkania z drugim człowiekiem w przyjemnej atmosferze – mówiła koordynatorka akcji i jej twórczyni st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Fot. Katarzyna Sałasińska

.