Firmy VC z Azji Południowo-Wschodniej zostały bardziej dotknięte kryzysem SVB niż startupy

  • Chociaż SVB obsługuje start-upy technologiczne i firmy venture capital, niektóre VC z Azji Południowo-Wschodniej – takie jak Jungle Ventures i Golden Gate Ventures – głównie z siedzibą w Stanach Zjednoczonych – również były klientami SVB.
  • Wiele firm VC w Azji Południowo-Wschodniej może napotkać trudności w znalezieniu innego banku, który oferuje podobne produkty do upadłego SVB, mówią firmy venture capital w regionie.
  • „Tak naprawdę to dlatego, że lokalne banki nie oferują tych samych produktów i usług, co SVB” – powiedział David Gaude, partner zarządzający Jungle Ventures, w „Squawk Box Asia” CNBC.

SINGAPUR — W porównaniu ze start-upami, firmy venture capital w Azji Południowo-Wschodniej prawdopodobnie odczują większy wpływ upadku Silicon Valley Bank, ponieważ zastąpienie amerykańskiego banku w regionie będzie wyzwaniem.

„Z perspektywy firmy VC myślę, że zobaczysz tutaj duży wpływ” – powiedział David Gowde, partner zarządzający w Jungle Ventures, w „Squawk Box Asia” CNBC.

„W rzeczywistości dzieje się tak dlatego, że lokalne banki nie oferują takich samych produktów i usług jak SVB” – powiedział Gaude we wtorek, dodając, że SVB jest flagowym bankiem Jungle Ventures.

Chociaż SVB obsługuje start-upy technologiczne i firmy venture capital, niektóre VC z Azji Południowo-Wschodniej – takie jak Jungle Ventures i Golden Gate Ventures – głównie z siedzibą w Stanach Zjednoczonych – również były klientami SVB.

Bank zapewnił firmom VC i startupom dostęp do amerykańskiego rynku kapitałowego i możliwości nawiązywania kontaktów w USA

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne z CNBC Pro:

SVB zbudowało i dostarczyło tak mocną ofertę produktową firmom VC, że Jungle Ventures będzie teraz „musieć szukać gracza Wielkiej Czwórki w USA jako naszego partnera”, powiedział Gowde.

„Trudno” będzie zastąpić niektóre funkcje oferowane przez SVB w USA, powiedział CNBC Vinny Lauria, partner zarządzający Golden Gate Ventures.Znaki Uliczni Azja„We wtorek.

READ  Steph Curry, Jordan Pool Warriors kontra Spurs

„Byliśmy klientem SVB, więc bardzo dobrze rozumiemy wartość dodaną” — powiedziała Lauria.

Laria stwierdziła, że ​​mniej niż 1% całego portfela Golden Gate Ventures było zdeponowane w SVB. Powiedział, że firmy korzystające z SVB wspieranego przez Golden Gate nie są w pełni bankowe w Bank of America.

Gowde powiedział, że z portfolio Jungle Ventures obejmującego ponad 70 startupów, tylko dwie firmy wyraziły SVB.

„To jest naprawdę powód [these two companies] Były operacje w USA” – dodał.

Podczas gdy obie firmy miały ekspozycję na SVB, tylko jedna firma miała ekspozycję istotną, powiedział Gowdey, dodając, że firma, która była narażona na istotną ekspozycję, zaangażowała SVB do usług płacowych.

Jeśli chodzi o startupy w Azji Południowo-Wschodniej, firmy VC twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby zostały dotknięte zarażeniem spowodowanym upadkiem bankowości w Dolinie Krzemowej.

„Prawda jest taka, że ​​tutaj, w Azji Południowo-Wschodniej, wiele startupów jest faktycznie buforowanych. Większość z nich nie ma kont bankowych w Dolinie Krzemowej” – powiedziała Lauria z Golden Gate Ventures.

„Tak więc rzeczywistość jest taka, że ​​Azja Południowo-Wschodnia jest już bardzo odizolowana od tego, co dzieje się w Dolinie Krzemowej” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *