Fortepian zabrzmiał w sannickim parku

0
25

Pierwszy plenerowy koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” odbył się w muszli koncertowej sannickiego parku w otoczeniu pięknej wiosennej przyrody.

Wystąpili laureaci Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” – Krystian Sekowski i Eryk Parchański.

A cały koncert poprzedził występ laureata I miejsca w II Festiwalu Pianistycznym „Dźwięki Mazowsza” – Krzysztofa Radomskiego z Poznania.

Wydarzenie zostało dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w koncercie bezpośrednio w sannickim parku, zapraszamy do oglądania transmisji we własnym zaciszu domowych. Wystarczy wejść na FB Centrum i włączyć kanał YouTube.

Krystian Sekowski to pianista i chórmistrz polsko-kanadyjskiego pochodzenia, Krystian Sekowski prowadził w Kanadzie dwa zespoły śpiewacze – „Grandin Singers” i „Lex Orandi Children’s Choir”, aktywnie działał w środowisku polonijnym w tym kraju (m.in. dyrygował kanadyjską premierą „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Eryk Parchański dwukrotnie brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Katowicach, w XII Warszawskich Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego w Warszawie -Wilanowie, w projekcie Gradus ad Parnassum -Akademia Mistrzowskiej Pianistyki w Krakowie.

Kolejny koncert plenerowy 21 czerwca, a grać będzie Joanna Goranko.

.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina otrzymało dotację dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Projekt ten polega na udostępnianiu wydarzeń kulturalnych online. Główny cel stanowi propagowanie działań kulturalnych i edukacyjnych w takiej właśnie formie.