„Fraszkowe Wróżby” w Gminnej Bibliotece Publicznej

0
33

„Fraszkowe wróżby” – pod takim hasłem 22 listopada w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura odbyły się biblioteczne andrzejki. Naszymi gośćmi były autorka książek dla dzieci i dorosłych, Mira Białkowska oraz Agnieszka Kazała autorka i ilustratorka z wydawnictwa „Białe Pióro”. Panie przebrane za wiedźmy (wiedźma – kobieta, która dużo wie…) idealnie oddały charakter i klimat imprezy. Przyciemnione światło, lampiony ze świecami – cała scenografia sprawiła, że spotkanie przybrało tajemniczy nastrój.

Na początek każdy wylosował kartonik z numerem, pod którym kryła się przepowiednia dla niego przeznaczona. Każda wróżba kryła się pod postacią fraszek odczytywanych przez czarownice. Fraszki – jedne wywołujące  śmiech, inne wprawiające w zadumę – wszystkie trafnie opowiadały o otaczającej nas rzeczywistości. Przepowiednie przeplatane były wspólnymi śpiewami. Oklaski i uśmiechy publiczności były najlepszym dowodem na świetnie spędzany czas.

            Nie mogło zabraknąć autografów oraz wspólnych zdjęć. Autorki dokonały również pamiątkowego wpisu do bibliotecznej kroniki. Poczęstunek, który czekał na zakończenie spotkania, okraszony był nocnymi Polaków rozmowami. W dobrym towarzystwie czas mija bardzo szybko…

Aleksandra Starus