Garbolewski wspiera swoich maturzystów

Maturzyści w ZS CKP nie tylko są przygotowywani przez swoich nauczycieli do egzaminów maturalnych, ale otrzymują także wsparcie w wyborze kierunku dalszego kształcenia. Odbywa się ono na trzech płaszczyznach. Klasy maturalne uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami uczelni na terenie szkoły, udają się na Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY do Warszawy i spotykają z pracownikami firm i instytucji, które działają na lokalnym rynku, by poznać ich oferty pracy.

27 lutego 2020 roku przyszli absolwenci Garbolewskiego odbyli spotkanie z żołnierzami 39 Dywizjonu Rakietowego. Kapitan Bartosz Rożek i plutonowy Tomasz Rosłoniak zachęcali zarówno chłopców, jak i dziewczęta, żeby pomyśleli o związaniu swojej zawodowej przyszłości z wojskiem, a konkretnie z jednostką w Bielicach. Zwracali uwagę na fakt, że jest to pewna praca, dobrze płatna i oferująca wiele możliwości. Przedstawili zalety i wady zawodu żołnierza, oraz omówili warunki, które trzeba posiadać, żeby móc wstąpić do Korpusu Sił Powietrznych.

Przed naszymi maturzystami wybór zawodu, a nie zawsze jest on prosty. Nietrafione decyzje zdarzają się bardzo często. Wynika to zwykle z faktu, iż praca marzeń bardzo rzadko pokrywa się z zapotrzebowaniem na rynku, a co za tym idzie dobrą płacą. Tymczasem wojsko wydaje się łączyć te elementy, a nasi absolwenci, zwłaszcza technikum, posiadają umiejętności, które już na starcie stawiają ich w uprzywilejowanej pozycji. Może warto zatem pomyśleć o wstąpieniu do armii?

Tekst – M. Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne

.