Garbolewski wspiera tegorocznych maturzystów w podejmowaniu kluczowych decyzji

13 września 2019 roku klasy IVct i IIIblo wraz z wychowawczyniami – J. Bednarek iG. Mroczkowską udały się na Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2019. Wyjazdy na Salon – największą ogólnopolską kampanię informacyjną dla maturzystów, stały się już tradycją w ZS CKP. Odbywają się, z inicjatywy pani G. Mroczkowskiej, już od 2007 roku.

W czasie Salonu przyszli maturzyści mieli okazję poznać oferty krajowych uczelni akademickich, dowiedzieć się, jakie kierunki są obecnie na topie, jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby móc dostać się na wymarzony kierunek, a także wziąć udział w spotkaniach poświęconych studiom za granicą – w Niemczech, w USA, w Anglii, w Holandii i na Tajwanie… Mieli sposobność nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami uczelni zagranicznych, uzyskania informacji o warunkach studiowania za granicą, o oferowanych programach i możliwościach podjęcia legalnej pracy i ewentualnego połączenia jej z nauką. Mogli zapoznać się z ofertą szkół językowych, instytucji edukacyjnych i instytutów związanych z egzaminami językowym.

Prezentacji oferty szkół towarzyszył bogaty program spotkań na temat matury z ekspertami OKE w Warszawie, warsztaty kariery, spotkania z przedstawicielami pracodawców, pracownikami biur karier oraz konsultacje z doradcami zawodowymi. Można było także podać łapkę misiowi (Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie), policzyć kości ludzkiego szkieletu (Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie), obejrzeć roboty skonstruowane przez studentów z Koła Naukowego Robotyków (Politechnika Warszawska). Każdy mógł więc wybrać coś dla siebie.

M.Sz.

.