GCK MultiOsada koncert MEGITZA TRIO

0
143

22 lipca (sobota) o godzinie 19.00 zapraszamy do GCK MultiOsada na koncert MEGITZA TRIO.

Takiego koncertu u nas jeszcze nie było. Formację tworzy trójka utalentowanych przyjaciół z Podhala, szerzących „World Music” od Chicago po Zakopane. Do tej pory wspólnie wydali dwa albumy studyjne. Najnowszy z nich zatytułowany „Happy Metal” (2016). Półfinaliści Mam Talent, zdobywcy złotego guzika” od Agnieszki Chylinskiej. Megitza Trio szybko zyskuje popularność w Polsce dzięki ich oryginalnemu brzmieniu. Stworzyli nowy gatunek muzyczny o nazwie ‚happy metal’ – czyli tradycyjne instrumenty oraz elektroniczne loopery i bębny, efekt to trans-folkowe brzmienie inspirowane nowoczesnymi gatunkami muzycznymi.

To oryginalne trio, podczas swoich koncertów dostarcza publiczności wielu intensywnych przeżyć, a samo widowisko zapada na długo w pamięć. Rewelacyjny akordeon w rumuńskim stylu, trzy harmonijnie zgrane głosy i niesamowita energia sceniczna.
Dzięki użyciu tradycyjnych instrumentów oraz elektronicznych gadżetów, muzyka Megitza Trio jest uniwersalna i przystępna. Sami komponują i piszą teksty piosenek, które trafiają w nawet najbardziej zatwardziałe serca – bo oni śpiewają o sprawach ludzkich, z dystansem i poczuciem humoru.

Megitza to piękna, rasowa góralka, śpiewająca i grająca na kontrabasie. W wieku 16 lat wyjechała do Ameryki, gdzie zagrała setki koncertów, między innymi podczas Chicago World Music Festival. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku i od razu została zaproszona na dwa prestiżowe festiwale: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii. Oprócz Megitzy w skład zespołu wchodzi rodowity zakopiańczyk, Stasiu Rzadkosz – niekwestionowany wirtuoz akordeonu i wokalista, oraz Trzeci z grupy Megitza Trio, urodzony w USA, pochodzący z góralskiej, muzycznej rodziny Leśniaków – jego wujek i tata są współzałożycielami zespołu „Goranie” w Chicago – mowa o Marcinie Leśniaku, wokaliście, genialnym gitarzyście i skrzypku.

Koniecznie zapiszcie tą datę, 22 lipca, godzina 19.00