Gdyby nie szybka reakcja policjantów do przeszczepu trzustki by nie doszło

1
105

Wczoraj do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wpłynęło podziękowanie dla sochaczewskich policjantów, którzy w grudniowy piątek powiadomili mieszkańca powiatu sochaczewskiego czekającego na przeszczep trzustki. Mężczyzna jest już po operacji i czuje się coraz lepiej.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego może mówić o wielkim szczęściu. 48-letni mężczyzna jest pacjentem jednego z warszawskich szpitali. Oczekiwał na przeszczep trzustki. Gdy wreszcie znalazł się dla niego organ do przeszczepu, lekarze nie mogli się skontaktować z biorcą. Lekarze poprosili o pomoc sochaczewskich policjantów.

Mundurowi natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Kilkanaście minut później dotarli do domu mieszczącego się na terenie jednej z gmin powiatu sochaczewskiego. Gdy w piątek 13 grudnia o 5.00 rano policjanci weszli na posesję, drzwi otworzyła żona 48-latka. Początkowo zaniepokojona, gdy dowiedziała się o przyczynie wizyty policjantów, natychmiast pobiegła obudzić męża. Okazało się, że tej nocy jego telefon komórkowy rozładował się.

Mundurowi przekazali mu numer telefonu do lekarzy. Po krótkiej rozmowie z medykami, mężczyzna podziękował policjantom. Dwie godziny później był już w Warszawie. Teraz jest już po przeszczepie i czuje się coraz lepiej.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

1 KOMENTARZ

  1. Wydaje mi się, że psim obowiązkiem funkcjonariuszy jest pomoc obywatelom. A tu się robi z policjantów od razu bohaterów. Niedługo to będziemy im dziękować jak wyjadą na ulice, bo „z buta” to nie chce im się wychodzić na patrol.

Comments are closed.