Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Akcje spadły w czwartek rano, gdy Wall Street oceniła mieszany pakiet zysków korporacji i rozczarowujące wyniki Tesli wpłynęły na akcje technologiczne.

Dow Jones Industrial Average stracił 102 punkty, czyli około 0,3%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły o około 0,6%.

Rosnące zaniepokojenie presją na obniżenie stóp zysku skrzywdzić Teslę Akcje producenta pojazdów elektrycznych odnotowały ponad 20% spadek zarówno dochodu netto, jak i zysków GAAP w porównaniu z rokiem ubiegłym. W tym okresie firma obniżyła ceny niektórych swoich samochodów. Akcje spadły o ponad 7%.

Kryzys pociągnął za sobą branżę technologiczną, z takimi nazwami jak Nvidia, Apple i Microsoft. Spadek akcji Seagate Technology również przyczynił się do spadku. Udziały pamięci masowej komputerów straciły 4% i po brakujących szacunkach Udostępnianie jest rozczarowujące Wytyczne wskazujące na słaby popyt. Zapasy energii również wykazywały oznaki słabości wraz ze spadkiem ropy.

Rozczarowujące wyniki zarówno AT&T, jak i American Express w niewielkim stopniu złagodziły niepokój na rynku. Firma płatnicza, która zapewnia inne spojrzenie na zdrowie konsumentów w USA, straciła około 4%, ponieważ zysk na akcję nie zgadzał się z szacunkami. AT&T spadł o 9% w obawie przed spowolnieniem wzrostu liczby abonentów.

Jak dotąd w tym sezonie wyników około 16% spółek z S&P 500 zgłosiło wyniki, które przebiły oczekiwania, według FactSet, a około 62%. Wiele osób na Wall Street doświadcza w tym sezonie spadków zarobków. Jednak ogólny brak prognoz zysków zaniepokoił niektórych inwestorów.

Gdzie indziej nowa runda danych ekonomicznych wskazywała na kurczącą się gospodarkę i możliwość większej niż oczekiwano recesji. Indeks produkcji Philadelphia Fed spadł bardziej niż oczekiwano, spadając do najniższego poziomu od maja 2020 r., podczas gdy liczba nowych bezrobotnych wzrosła w poprzednim tygodniu.

„Jeśli bank centralny będzie kontynuował działalność, szersze warunki finansowe powinny nadal się zaostrzać, podobnie jak gospodarka
Spadki recesji, a akcje powinny być twarde” – powiedział Chris Senyek z Wolfe Research w notatce dla klientów.

READ  NFL zatwierdziła roczny okres próbny nowej zasady sprawiedliwego połowu, która może mieć dramatyczny wpływ na przychody z kickoffów.

Na czwartek zaplanowane są również komentarze mówców z banku centralnego na temat gospodarki. Gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller, prezes Fed z Atlanty Raphael Bostick i prezes Fed z Cleveland Loretta są na pokładzie.

Oczywiście, mimo czwartkowych ruchów, część inwestorów widzi pozytywy dla rynku.

Adam Sarhan, dyrektor generalny 50 Park Investments, zauważa, że ​​rynek nadal porusza się w wąskim przedziale, a główne indeksy utrzymują się powyżej swoich średnich kroczących. Powiedział, że może to być pozytywny wskaźnik kierunku, w jakim zmierza rynek.

„Chociaż na świecie istnieje duża szansa na spadek, widzimy, że główne indeksy trzymają się dobrze i jest to tryb zwyżkowy” – powiedział. „Rynek jest w trybie wyczekiwania” w oczekiwaniu na wyższe wyniki finansowe.

W środę giełdy notują mieszaną sesję. Indeks S&P 500 zamknął się tuż pod linią płaską, podczas gdy kompozyt Nasdaq nieznacznie wzrósł. Dow Jones spadł o 0,2 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *