Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Godzinę temu

Europejskie giełdy spadają

Europejskie giełdy kontynuowały największe spadki poprzedniej sesji wczesnym czwartkiem, a indeks Stoxx 600 spadł o 0,13%.

Podczas gdy technologia wzrosła o 1,65%, inne sektory były mieszane z pewnymi zyskami. Akcje mediów i handlu detalicznego spadły o około 1,2%.

Niemiecki DAX spadł o 0,4% po tym, jak dane pokazały, że kraj wszedł w techniczną recesję w pierwszym kwartale. Brytyjski FTSE 100 i francuski CAC 40 straciły odpowiednio 0,5% i 0,6%.

Sprawdź wykres…

Indeks Stoxx 600.

6 godzin temu

Gubernator mówi, że obecna stopa RBNZ jest „wystarczająco restrykcyjna”, aby osiągnąć cel inflacyjny

Gubernator Banku Rezerw Nowej Zelandii Adrian Orr powiedział, że obecna stopa procentowa na poziomie 5,5% będzie „wystarczająco ograniczona”, aby obniżyć inflację w kraju do celu 1-3%.

W środę bank centralny podniósł swoją referencyjną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 5,5%, wskazując jednocześnie, że stopy zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie.

dodał Reuters Bank centralny zasygnalizował Podwyżki stóp procentowych RBNZ odbywają się w ramach cyklu podwyżek.

Orr powiedział w programie CNBC „Squawk Box Asia”, wyjaśniając, że „banki centralne nigdy nie mówią nigdy”. [they’re] Zrobione.”

„Mówimy, że nasza prognoza oficjalnego kursu gotówkowego wynosi 5,50% w dającej się przewidzieć przyszłości, ale zachowujemy opcje” – powiedział Orr.

Powiedział, że oczekiwania inflacyjne i wzrost gospodarczy Nowej Zelandii spowalniają, „co rodzi niepokój i nadzieję, że uda nam się osiągnąć cel inflacyjny”.

Podczas gdy stopa inflacji w kraju wyniosła w marcu 6,7%, Orr przewiduje, że w połowie 2024 roku inflacja wyniesie 3%, a następnie 2% w połowie 2025 roku.

„Odtąd wierzymy, że inflacja CPI będzie nadal spadać, a gospodarka odnotuje stosunkowo miękkie lądowanie, chociaż dla większości ludzi nie będzie tak, ponieważ chcemy wydawać” — droczy się.

READ  Gonzaga z 3 miejscami wyprzedził UCLA z 2 miejscami i awansował do Elite 8

– Lim Hui Jee

8 godzin temu

Deutsche Bank twierdzi, że Bank Korei zacznie obniżać stopy procentowe na początku przyszłego roku

Oczekuje się, że Bank Korei zacznie obniżać główną stopę procentową na początku przyszłego roku, powiedziała Juliana Lee, szefowa badań ekonomicznych APAC w Deutsche Bank.

Lee dodał, że spodziewa się, że polityka banku centralnego będzie się koncentrować na polityce Rezerwy Federalnej USA.

„Jeśli chodzi o kurczenie się, są pewne oznaki, że (eksport) osiągnął dno, ale jeśli chodzi o odbicie, nie spodziewamy się aż do czwartego kwartału, dlatego mamy znacznie gorsze perspektywy wzrostu niż bank centralny, Lee powiedział „Squawk Box Asia” stacji CNBC.

Lee dodał, że spodziewa się, że won południowokoreański pozostanie zasadniczo niezmieniony, dopóki bank centralny nie zacznie obniżać stóp procentowych.

– Jihye Lee

8 godzin temu

Bank of Korea utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie trzecią kadencję z rzędu

Bank Korei utrzymał w czwartek stopy procentowe na niezmienionym poziomie 3,50% po raz trzeci z rzędu.

Decyzja była zgodna z konsensusem prognoz ekonomistów ankietowanych przez Reutera, którzy spodziewali się pauzy ze strony banku centralnego.

Prezes banku centralnego powiedział CNBC na początku tego miesiąca, że ​​dyskusja na temat obniżki stóp procentowych jest „przedwczesna”, powołując się na stopę inflacji w kraju, która wciąż przekracza cel Banku Korei wynoszący 2%.

Korea Południowa ma opublikować swój indeks cen konsumpcyjnych za maj w przyszły piątek.

10 godzin temu

Kontrakty terminowe Dow na krótko straciły 100 punktów

Kontrakty terminowe Dow na krótko spadły o około 100 punktów, czyli 0,3%, około 18:40 czasu wschodniego.

Cisco Systems ze spadkiem o 0,95% i Intel ze spadkiem o 0,9% były największymi przegranymi w indeksie.

10 godzin temu

Akcje, które robią największe ruchy po godzinach

Sprawdź firmy, które pojawiają się na pierwszych stronach gazet po godzinach.

  • Nvidia – Akcje Nvidii wzrosły o 19% w rozszerzonym obrocie. Producent układów scalonych przedstawił lepsze niż oczekiwano prognozy przychodów w drugim kwartale fiskalnym, jednocześnie odnotowując rekordy w górnych i dolnych liniach w pierwszym kwartale fiskalnym. W tym roku zapasy już się podwoiły.
  • Płatek śniegu – Płatek śniegu spadł o 11% po kilku godzinach. Według Street Account firma zajmująca się przetwarzaniem w chmurze wydała słabsze niż oczekiwano prognozy dotyczące przychodów z produktów w drugim kwartale. Snowflake przebił oczekiwania analityków co do przychodów i zysków Refinitiv w pierwszym kwartale.
  • American Eagle Outfitters – Akcje spadły o 15% po tym, jak American Eagle Outfitters poinformowało, że spodziewa się, że zyski w drugim kwartale spadną jednocyfrowo zamiast 1,6%, zgodnie z konsensusem oczekiwań Refinitiv. Sprzedawca odzieży zanotował mieszany kwartał, z zyskiem na akcję zgodnym z szacunkami, podczas gdy zyski przewyższyły oczekiwania.

Przeczytaj całą historię tutaj.

-Sara Min

11 godzin temu

Nvidia zbliża się do 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej w handlu rozszerzonym

W rozszerzonym handlu w środę kapitalizacja rynkowa Nvidii zbliżyła się do 1 biliona dolarów po jej dobrym raporcie o zarobkach.

Użytkownik AI dotknął 975 miliardów dolarów, dodając 220 miliardów dolarów podczas sesji handlowej po godzinach. Tylko całkowita kapitalizacja rynkowa zaawansowanych mikrourządzeń. Na środowe zamknięcie kapitalizacja rynkowa AMD wynosi 174 miliardy dolarów. Tymczasem Salesforce jest wyceniany na 209 miliardów dolarów.

Podczas gdy akcje Nvidii wzrosły o 26% w obrocie po godzinach, inwestorzy powinni mieć świadomość, że nie ma gwarancji, że zyski te zostaną przeniesione do regularnego handlu w czwartek rano.

W przypadku Nvidii zarobki były najwyższe od maja 2018 r. i odnotowały największe zyski od listopada 2017 r.

READ  Kawhi Leonard z Clippers, u którego zdiagnozowano rozdartą łąkotkę: jaki jest jego potencjalny harmonogram powrotu do zdrowia?

Sprawdź wykres…

Nvidia udostępnia 1-Day

— Robert Hume, Sarah Min

11 godzin temu

Rajd kontraktów futures na Nasdaq 100 w środę wieczorem

Kontrakty futures na Nasdaq 100 zwyżkowały w środę wieczorem po dobrych wynikach Nvidii.

Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 1,7 proc. Kontrakty futures na Dow Jones Industrial Average były płaskie, podczas gdy kontrakty futures na S&P 500 zyskały 0,66%.

-Sara Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *