Gmina Rybno. Laboratorium językowe już działa

0
130

Od stycznia br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rybnie mogą korzystać z nowej pracowni komputerowej. Środki na ten cel pozyskał wójt gminy Rybno w ramach  dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 45 500,00 zł, natomiast wkład własny gminy to 23 068,00 zł. 

Laboratorium językowe to świetna okazja do ciekawej nauki.  Pierwsze lekcje były dla dzieci i młodzieży niezwykle emocjonujące. Nowoczesne technologie sprawiają, że nauka języka angielskiego i niemieckiego jest przyjemna – mówią sami uczniowie.

Wójt gminy Rybno Damian Jaworski wraz z pracownikami urzędu starał się o uzyskanie środków na cel wyposażenia sal językowych, gdyż jest to jeden z fundamentów nauki młodych ludzi. Ciekawy i atrakcyjny sposób przekazania wiedzy sprzyja chęci nauki.

– Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z panią dyrektor szkoły udało się wykonać takie przedsięwzięcie. Wspólne działanie dało tak duże korzyści. Dziękuję również pracownikom urzędu. Jako wójt staram się wysłuchiwać w potrzeby mieszkańców. Już od dłuższego czasu rodzice czy nauczyciele informowali, że przydałaby się taka nowa pracownia. Mam nadzieję, że ta pracownia będzie służyć dzieciom jak najdłużej i będą mogły wzbogacać wiedzę na nowoczesnym sprzęcie – mówił wójt Damian Jaworski.

.