Gminne Mikołajki z odrobiną magii

0
50

Po raz czwarty uczniowie z całej gminy Młodzieszyn uczestniczyli w Gminnych Mikołajkach, organizowanych przez wójt Monikę Pietrzyk. Kilka minut przed godziną 10.00 wszyscy zebrali się przed szkołą w Młodzieszynie, gdzie oczekiwali na przyjazd Świętego Mikołaja. W tym roku Mikołaj wszystkich zaskoczył i po raz pierwszy przyjechał wozem strażackim w towarzystwie młodzieszyńskich strażaków. Po ciepłych powitaniach skierowano się na salę gimnastyczną. Tam wójt oficjalnie powitała zgromadzonych. Chwilę porozmawiała z dziećmi o tradycjach Mikołajkowych.

Następnie wystąpił niecodzienny gość, iluzjonista, magik, Karol Sanetti. W swoim pokazie zaprezentował wiele fantastycznych, magicznych sztuczek. Jego asystentami byli uczniowie oraz nauczyciele. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obserwowali występ, za każdym razem nagradzając artystę gromkimi owacjami.

Po pokazie iluzji nastąpiło podsumowanie konkursu klasowego na bombkę bożonarodzeniową zorganizowanego przez wójt gminy. W kategorii uczniowie klas I-IV – I miejsce zajęła klasa IVb z Młodzieszyna, II miejsce zajęła klasa II z Janowa, III miejsce klasa I z Kamiona. W kategorii klas V-III Gimn. – I miejsce zajęła klasa VIIb z Młodzieszyna, II miejsce klasa VII z Kamiona, III miejsce zajęła klasa VI z Janowa. Klasy otrzymały nagrody w postaci voucherów pieniężnych.

Na koniec dyrektor Małgorzata Malczewska zaprosiła wszystkich na gorące kiełbaski i zdrowe soki z Tęczowego Ogrodu.

Po posiłku wystąpił teatr „Maska” z przedstawieniem „Nadchodzące święta każdy zapamięta”.

Dziękujemy firmie „Tęczowy ogród”, „Rapid” i „Rydmar” za wsparcie przy organizacji Mikołajek.