Gminny Jarmark Adwentowy 2018 – relacja

0
57

2 grudnia już po raz trzeci odbył się Gminny Jarmark Adwentowy pod honorowym patronatem wójta gminy Mirosława Orlińskiego w Szkole Podstawowej w Gawłowie. I tym razem uznany został za udany, dzięki licznemu zainteresowaniu.

Jarmark uroczyście otworzyli Organizatorzy: wójt gminy Mirosław Orliński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gawłowie Ewa Grzelak, radna Agnieszka Offerczak-Ciura, Beata Szustkiewicz oraz sołtys wsi Altanka Tadeusz Malinowski wraz z radą sołecką.

Na powitaniu gościliśmy również wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego, który za każdym razem nam towarzyszy w tym dniu. Był wieloletnim dyrektorem szkoły w Gawłowie.

Całą imprezę poprowadziła Izabela Goryniak prezes Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza przy Pałacu w Gawłowie wraz z radną gminy Sochaczew i główną organizatorką Agnieszką Offerczak-Ciurą.

Na jarmarku czekało na gości moc niespodzianek. Frekwencja dopisała, odwiedzających z każdym rokiem jest coraz większa, co bardzo cieszy. Całe rodziny mogły mile spędzić niedzielę, korzystając z licznych atrakcji.

Wystawcy jak zawsze przyciągali odwiedzających różnorodnością wyrobów, bogactwem pomysłów i wielkim kunsztem wykonanych produktów.

Poza ozdobami świątecznymi były również ręcznie przygotowane rękodzieła na prezenty: ręczne robótki, szyte maskotki, poduszeczki, biżuteria, malarstwo, ceramika, grafika, decupage, hafty i ozdoby łowickie, wycinanki, karty świąteczne i wielu innych ciekawych wyrobów rękodzielniczych. Znalazły się także stoiska: z miodami, z wyrobami cukierniczymi, wędliniarskimi i przetworami.

W trakcie całego Jarmarku świąteczna muzyka i występy na żywo umilały wszystkim czas. Muzyka płynąca ze sceny wprowadzała w świąteczny nastrój, który sprzyjał miłym spotkaniom i rozmowom.

Podczas jarmarku trwał konkurs „Kolęd i Pastorałek”, który odbył się po raz pierwszy. Liczni uczestnicy zaprezentowali się w przebojach świątecznych w brzmiących na żywo interpretacjach. Wszystkie występy były tak piękne, że  jury z trudem wyłoniło laureatów.

Gościliśmy również Anitę Znamirowską, która już po raz trzeci przyjęła zaproszenie i zechciała podzielić się swoim talentem.

Dzieci i młodzież zaprezentowały szerokiej publiczności swoje talenty taneczne, wokalne
i muzyczne. Poza konkursem występowali również uczniowie ze Szkoły w Kątach i Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie wraz z nauczycielami i rodzicami.

I w tym roku gościła wspaniała Sochaczewska Orkiestra Dęta, z koncertowym repertuarem.

Na jarmarku mogliśmy kosztować również wspaniałych rarytasów, słodkości, soków.

Bardzo wspierali nas sponsorzy bez których nie byłoby tyle atrakcji. Serdecznie dziękujemy.

– Gmina Sochaczew fundator statuetek dla zwycięzców konkursów „Pierniczek Roku” i „Kolędy i Pastorałki”, objęcie patronatu imprezy i wsparcie promocyjne.

– Firma Mattel Poland Sp z o.o. była głównym sponsorem nagród dla dzieci ufundowała zabawki na nagrody w konkursach Mały Pierniczek Roku, Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz na dodatkowe konkursy.

– Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, prezes fundacji Izabela Goryniak poprowadziła całą imprezę wraz z Agnieszką Offerczak-Ciura z rady programowej, właściciel Pałacu w Gawłowie Zbigniew Gierasik stanął na wysokości zadania w roli Mikołaja i zajął się kącikiem dla najmłodszych z pomocą elfów. Serwowano watę cukrową i popcorn oraz wiele słodkości. Beata Szustkiwicz z rady programowej i członek zarządu fundacji Marek Orzechowski wspierali przy konkursach.

– Stajnia Blueberry z Pawłowic na czas Jarmarku przeniosła się przed szkołę w Gawłowie i była ogromną atrakcją dla najmłodszych miłośników zwierząt. Przyjechały koniki i owieczki. Prowadzono jazdy konne, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Stajnia ufundowała również jazdy konne w konkursach, które można wykonać już w stajni.

– Gospodarstwo Agroturystyczne „Jeziorany” Kożuszki- Parcel przygotowało jak zawsze przepyszny bigos.

– Piekarnia Państwa Kaczmarków z Sochaczewa, dzięki której mogliśmy kosztować zdrowego, pysznego chlebka do bigosu i smalcu z Masarni Kuznocin 75c.

– Cukiernia Jeznach z Kątów zapewniła słodkości dla artystów występujących na scenie ale również dla odwiedzających jarmark.

– Tęczowy ogród z Brzozowca dzięki tej firmie piliśmy naturalne soki.

– firma Mars Polska zapewniła nam słodycze.

– Ochotnicza Straż Gminy Sochaczew zaprezentowała swój wóz strażacki.

– Firma Decorac z Kuznocina 6B zapewniły dzieciom wspaniałe warsztaty z wykonania ozdób świątecznych.

– Prestige Center Kosmetologia i Medycyna Estetyczna oraz House of beauty z Sochaczewa wręczyła vouchery na usługi w swoim salonie.

– Siłownia dla kobiet przy ulicy Gawłowskiej zapewniła upominki związane ze swoimi usługami, masaże, zabiegi na twarz, treningi z personelem.

– Wsparciem było dla nas również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania. „Ziemia Chełmońskiego.

– Cały dzień m.in. zapewnione były napoje gorące kawa, herbata oraz wiele słodkości również dzięki Beata Szustkiewicz i Agnieszka Offerczak-Ciura.

–  Wielu wystawców przekazało przepiękne upominki na liczne konkursy.

Trwała również zabawa jarmarkowa zorganizowana przez Szkołę podstawową w Gawłowie, dzięki licznym sponsorom i przyjaciołom szkoły, którym serdecznie dziękujemy za pomoc szkole. Szczególne podziękowania dla Pani Lucyny Jaszczak, która zorganizowała tę zabawę z pomocą innych ze społeczności szkolnej.

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej w Gawłowie i Pani Ewy Grzelak za zaangażowanie społeczności szkolonej do udziału i  udostępnienie pomieszczeń szkoły. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy współtworzyli te piękne przedsięwzięcie.

Podziękowania dla Szkoły Podstawowej Kąty oraz Szkoły Specjalnej w Erminowie za wspaniały udział artystyczny zarówno jako wystawca ale i artyści na scenie.

Największą radością są nasze dzieci i dlatego tu szczególne podziękowania kierujemy do dzieci, które włożyły wiele wysiłku w przygotowaniu się do występów jak i pracowały przy tworzeniu ozdób świątecznych.

Podziękowanie kierujemy również dla wszystkich zaangażowanych nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali piękne ozdoby świąteczne i dzieci do występów.

Dużym wsparciem organizacyjnym dla wydarzenia byli najbliżsi przyjaciele, Wolontariusze z Klubu Wolontariatu przy MOPS Sochaczew, a gotowymi w każdej chwili nieść pomoc ratownikami Harcerze z Hufca ZHP Sochaczew oraz Młodzież z Klubu Maratończyka „ Aktywni” Sochaczew.

Podziękowania dla sołtysa Altanki Tadeusza Malinowskiego i jego małżonki Elżbiety oraz Haliny Jodłowskiej, Marty Dylewskiej z rady sołeckiej Altanki oraz Monice Jędrzejewskiej za dopilnowanie by i w tym roku nikt nie wyszedł głodny.

Ogromną pomoc organizacyjną i logistyczną przy szykowaniu stoisk wykazał się Wojciech Ćwikliński z pracownikami GZGK, za co serdecznie dziękujemy.

Za całodniową obecność fotografa Mateusza Łuczyńskiego i stworzenie fotorelacji.

Dziękujemy mediom za pomoc w nagłośnieniu Jarmarku: Radio Sochaczew, tusochaczew.pl, Echo Powiatu, e-Sochaczew.pl, Radio Victoria, Radio Niepokalanów.

Rozdaliśmy dziesiątki prezentów bawiącym się uczestnikom Jarmarku w licznych konkursach. Jednak największymi były konkursy „Pierniczek Roku 2018 r.” oraz „Kolędy i Pastorałki”. Przepiękne, wymagające ogromnego trudu przy przygotowaniu pierniczki trafiły na wystawę, na którą zapraszamy do Urzędu Gminy Sochaczew w dniach 3 – 21.12.2018 r.

Szczegóły konkursów w innych artykułach.

Zachwyceni licznym przybyciem gości i wspaniałą atmosferą serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Dziękujemy również za życzliwe podziękowania i gratulacje, które od Państwa płyną. Dziękujemy wystawcom za podzielenie się wspaniałymi talentami i uświetnieniem uroczystości. Włodarzom, sponsorom, szkołom, artystom, orkiestrze, wolontariuszom za wsparcie i przychylność.

Dzięki Państwu udało się zrealizować to piękne przedsięwzięcie.

Fotorelacja z Gminnego Jarmarku Adwentowego znajduje się na facebooku wpisując gminny jarmark adwentowy. Zapraszamy.

 

Do kolejnego jarmarku!

Organizatorki
Agnieszka Offerczak-Ciura i Beata Szustkiewicz