Gonzaga z 3 miejscami wyprzedził UCLA z 2 miejscami i awansował do Elite 8

Serwisy informacyjne ESPN2 minuty czytania

LAS VEGAS – Julian Strather trafił za 3 punkty na 6 sekund przed końcem, odpowiadając na trafienie za 3 punkty Amari Baileya z UCLA i podniósł rozstawioną z numerem 3 Gonzagę do zwycięstwa 79-76 nad UCLA w Sweet 16 turnieju NCAA w czwartek wieczorem.

„To chwile, których nie można nadrobić” — powiedział Strather, mieszkaniec Las Vegas. „To są naprawdę chwile, o których marzysz. Zrobienie takiego zdjęcia w March Madness iw domu w Vegas to jak wisienka na torcie”.

Bruins (31-6), rozstawiony z numerem 2 na Zachodzie, odrobili stratę ośmiu punktów na 1:05 przed końcem finału i objęli prowadzenie 76-75 po trójce Baileya na 12,2 sekundy przed końcem.

The Zags (31-5) przenieśli piłkę po parkiecie, a Strather uderzył za trzy punkty, powalając fanów Gonzagi na nogi.

Malachi Smith z Gonzagi ukradł piłkę Tigerowi Campbellowi z UCLA, ale Strather trafił tylko 1 z 2 rzutów wolnych z drugiej strony, dając Bruins szansę.

Trzypunktowy rzut Campbella trafił w tył obręczy przy brzęczyku, wysyłając Zags z ławki do Elite Eight przeciwko UConn w sobotę.

Strzał Strathera po podaniu z kropli przypominał wsad Krisa Jenkinsa z mistrzostw kraju Villanovy z 2016 roku.

„W każdym meczu staraj się nie wznosić zbyt wysoko, staraj się nie schodzić zbyt nisko”, powiedział Jaime Jacques Jr. z UCLA, który zdobył 29 punktów i 11 zbiórek. „Uderzył mocnym strzałem i przegraliśmy”.

To był drugi raz, kiedy Gonzaga pokonał UCLA rzutem z ostatniej sekundy w turnieju NCAA. Jalen Suggs w końcu zmiażdżył Bruins, trafiając biegnącą trójkę w brzęczyk, wysyłając Jags na mecz o mistrzostwo kraju w 2021 roku.

Wiwaty na zakończenie rozpoczęły się jak walka o nagrody, w której każda drużyna rzucała się w wir dzikich zamachów. UCLA prowadził 13 po pierwszej połowie, ale Gonzaga prowadził 10 na 2:30 przed końcem. Następnie UCLA nie oddał strzału przez ponad 12 minut, ale objął prowadzenie 76-75 na 13 sekund przed końcem.

READ  Gdy funkcjonariusze pobili Dyera Nicholsa, śledziła ich kamera do walki z przestępczością

Drew Dimme z Gonzagi miał 36 punktów i 13 zbiórek. Jest trzecim graczem od 1985 roku, który zdobył 35 punktów i 10 zbiórek w Sweet 16 lub później, i pierwszym od czasu Bo Kimble Loyoli Marymount w 1990 Elite Eight, według ESPN Stats and Information Research.

Jags zwiększyli presję w obronie po gorącej pierwszej połowie UCLA i prowadzili 8, ale Jaquez strzelił za trzy punkty, zmniejszając wynik do 74-71 na 45 sekund przed końcem. Diem spudłował dwa rzuty wolne, ustawiając strzał Baileya.

Na szczęście dla Gonzagi Strather błysnął swoją długą trójką, wysyłając ich do Elite Eight po raz piąty pod wodzą trenera Marka Few.

Jaquez zdobył 29 punktów i 11 zbiórek.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *