Groźne zderzenie Skody i Hyundaia w Elżbietowie

28 listopada, o godzinie 8:20, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu w Elżbietowie. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz dwa zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Szymanowa i Niepokalanowa.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Skoda Fabia oraz Hyundai. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. Kierujący pierwszym z aut wysiadł o własnych siłach i nie odniósł obrażeń. Kierująca Hyundaiem pozostawała przytomna w rozbitym samochodzie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Równolegle kobiecie unieruchomiono kołnierzem ortopedycznym szyjny odcinek kręgosłupa oraz zapewniono komfort termiczny, a następnie poszkodowaną przekazano przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatorów, a także uprzątnięciu jezdni z elementów rozbitych pojazdów.

Czynności prowadzone przez 7 strażaków PSP i 8 strażaków OSP zakończono o godzinie 11:17.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek