Groźny wypadek w miejscowości Kożuszki – Parcel

0
155

Honda Civic, którą podróżowało pięć osób w wieku od 15 do 21 lat, uderzyła z impetem w drzewo. Najcięższe obrażenia odniósł 21–letni mieszkaniec gminy Sochaczew, który został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie. 19–letni kierowca był trzeźwy, lecz nie posiada uprawnień do kierowania. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku.

Wczoraj przed godz. 22. dyżurny sochaczewskiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Kożuszki – Parcel. Z ustaleń policjantów wynika, że 19–letni kierowca Hondy, jadąc od Sochaczewa w kierunku Teresina, wyprzedził kolumnę pojazdów i w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w drzewo.

Hondą podróżowało łącznie pięć osób w wieku od 15 do 21 lat. Największych obrażeń doznał 21–latek, który został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało, że jest trzeźwy. Pobrano jednak krew do badań na obecność środków odurzających. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 19–latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, auto nie miało ważnego przeglądu technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku drogowego.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę na drodze. Pamiętajcie, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń na drodze.

mł. asp. Agnieszka Dzik