Hongkong spadł o prawie 2%, prowadząc do strat w Azji, ponieważ inwestorzy czekali na zyski z dużych technologii

Godzinę temu

Hyundai i SK On otworzyły w USA fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych

Południowokoreański producent samochodów Hyundai planuje założyć firmę Wspólny wysiłek Opracowanie ogniw do akumulatorów pojazdów elektrycznych w USA

Hyundai nawiązał współpracę z działem akumulatorów SK Innovation SK On, aby założyć fabrykę ogniw akumulatorów pojazdów elektrycznych w stanie Georgia, w pobliżu zakładów produkcyjnych grupy w USA.

Całkowita inwestycja wynosi około 5 miliardów dolarów, a Hyundai i SK On mają po 50% udziałów.

Oczekuje się, że nowy zakład rozpocznie produkcję ogniw akumulatorowych w drugiej połowie 2025 r., a jego roczna zdolność produkcyjna wyniesie 35 GWh, co wystarczy do wyprodukowania 300 000 pojazdów elektrycznych.

Baterie te będą wykorzystywane w produkcji pojazdów elektrycznych Hyundai, Kia i Genesis.

– Lim Hui Jee

3 godziny wcześniej

CNBC Pro: Krótcy sprzedawcy zgromadzili miliardy przeciwko tym 2 europejskim bankom od czasu kryzysu SVP.

Krótcy sprzedawcy znacznie zwiększyli swoje zakłady przeciwko dwóm europejskim bankom po upadku amerykańskiego pożyczkodawcy Silicon Valley Bank.

Upadek SVB wywołał globalne poszukiwanie słabości w bilansach banków, częściowo z powodu strat na inwestycjach w obligacje. Wydarzenia te podsyciły obawy przed zarażeniem, powodując spadek cen akcji w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

4 godziny temu

Gdy TikTok stoi w obliczu zakazu, Byte Dance uruchomił nową aplikację w USA

Chińska firma technologiczna ByteDance uruchamia kolejną aplikację o nazwie Lemon8, ponieważ jej flagowa aplikacja do krótkich filmów TikTok jest zakazana w USA.

„To zdecydowanie interesujący czas. Wygląda na to, że Byte Dance promuje Lemon8 jako alternatywę dla TikTok” – powiedziała CNBC Lindsay Gorman, starszy specjalista ds. nowych technologii w German Marshall Fund.

Lemon8 korzysta z mechanizmów rekomendacji podobnych do TikTok, które „sprawią, że obie te aplikacje będą bardziej popularne, ponieważ dają ci to, co chcesz zobaczyć i więcej” – powiedział Glenn Gerstel, starszy doradca w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

„Każda kontuzja TikTok może ich cofnąć, ale nie uważam tego za rozwiązanie problemu Byte Dance w tym względzie” – powiedział Gerstel.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Sheila Chiang

4 godziny temu

Szef Banku Japonii chce na razie utrzymać stopy procentowe na niskim poziomie, ale nie wyklucza podwyżek

Prezes banku centralnego Japonii, Kazuo Ueda, podkreślił potrzebę utrzymania bardzo luźnej polityki pieniężnej kraju „na razie”, ale powiedział, że BoJ jest gotowy podnieść stopy procentowe, jeśli wzrost płac i inflacja przyspieszą szybciej niż oczekiwano. Według raportu Reutera.

READ  Disney zaczyna zwalniać 7000 pracowników, ogłosił dyrektor generalny Bob Iger

Przemawiając w japońskim parlamencie, Ueda powiedział, że w świetle obecnej sytuacji gospodarczej, cenowej i finansowej „łagodzenie monetarne jest właściwe”.

Jego komentarze pojawiają się przed spotkaniem politycznym BOJ w ten weekend, pierwszym, któremu będzie przewodniczył na początku tego miesiąca.

– Reuters, Lim Hui Jie

4 godziny temu

General Motors i Samsung planują budowę fabryki akumulatorów EV w USA: Reuters

GM i Samsung STI ogłoszą już we wtorek, że planują budowę wspólnej fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, podał Reuters.

Powołując się na źródła, Reuters powiedział, że wspólne przedsięwzięcie firmy z Detroit z Samsungiem jest próbą dywersyfikacji dostaw baterii, aby dogonić Teslę. GM nawiązał już współpracę z LG Energy Solutions przy budowie trzech fabryk akumulatorów, ale odmówił realizacji czwartej.

Pojawia się, gdy prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol odwiedza Waszyngton z ponad 100 dyrektorami największych firm Korei Południowej. Ogłoszenie nastąpi, gdy Yun spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem, podał Reuters.

GM mocno stawia na pojazdy elektryczne iw pierwszym kwartale stał się drugim co do wielkości sprzedawcą pojazdów elektrycznych w USA. Ale według szacunków analityków nadal pozostaje w tyle za Teslą.

Akcje Samsung SDI spadły w poniedziałek o 1,65%.

– Yeo Boon Bing

6 godzin temu

Stopa bezrobocia w Hongkongu jest najniższa od października 2019 r

Stopa bezrobocia w Hongkongu do 3,1% W okresie styczeń-marzec wobec 3,3% w okresie grudzień-luty 2022 r.

Według danych Refinitiv był to 10. miesiąc z rzędu spadku bezrobocia.

Departament Spisu i Statystyki Hongkongu stwierdził, że odnotował znaczne spadki w sektorze konserwacji, napraw i dekoracji budynków, a także w sektorze hurtowym.

Chris Sun, regionalny sekretarz ds. pracy i opieki społecznej, przewidział dalszą poprawę sytuacji na rynku pracy w Hongkongu, wskazując na ciągłe ożywienie krajowej działalności gospodarczej i turystyki przyjazdowej, a także dystrybucję nowej partii bonów konsumpcyjnych.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

Chiny zalecają bankom dalsze obniżanie oprocentowania depozytów: Reuters

Chiny nakazały bankom w kraju dalsze obniżanie oprocentowania depozytów. poinformował Reuters.

Powołując się na siedem osób zaznajomionych z tą sprawą, Reuters powiedział, że była to „próba przesunięcia ogromnej puli oszczędności kraju na tańsze i bardziej produktywne inwestycje”.

Bank centralny Chin nie ustala bezpośrednio stóp procentowych, ale kieruje nimi poprzez swój mechanizm samoregulacji stóp procentowych, który obejmuje zarówno małe, jak i duże banki.

Reuters poinformował, że jeden z państwowych pożyczkodawców z „wielkiej czwórki” Chin planuje w przyszłym tygodniu obniżyć niektóre stopy procentowe dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, według osoby poinformowanej o planach.

READ  Golden State spada do Lakers, kończąc nadzieje na tytuł w play-offach

Na początku tego miesiąca małe i średnie chińskie banki obniżyły stopy procentowe, podążając za podobnymi ruchami dużych banków rok temu.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

CNBC Pro: zarabianie na czystym wodorze? HSBC nazywa ponad 100% akcji

Analitycy są optymistami, jeśli chodzi o wodór jako jeden z zakątków czystej energii, w który można inwestować, ponieważ czysta energia zyskuje impuls z amerykańskiego rachunku deflacyjnego.

Jeśli chodzi o ciężarówki, statki, pociągi i samoloty – w przeciwieństwie do akumulatorów – czysty wodór jest „najbardziej przekonującą” opcją dekarbonizacji, powiedział HSBC w notatce z 20 kwietnia.

Bank wymienił akcje, które są narażone na wodór na różne sposoby, co daje mu wzrost o ponad 100%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

7 godzin temu

Gospodarka Korei Południowej wzrosła w pierwszym kwartale o 0,8 proc

PKB Korei Południowej Wzrost o 0,8% w pierwszym kwartale niż rok temu, wynika ze wstępnych szacunków krajowego banku centralnego.

To nieco poniżej oczekiwań ekonomistów na poziomie 0,9%.

W ujęciu kwartalnym produkt krajowy brutto Korei Południowej wzrósł o 0,3%, nieco powyżej oczekiwań ekonomistów na poziomie 0,2%.

Koreański benchmark KOSPI nieznacznie wzrósł po ogłoszeniu, podczas gdy KOSTAG spadł o 0,25%.

– Lim Hui Jee

12 godzin temu

Majowe posiedzenie Fed stworzy „nawis” na rynku w tym tygodniu, mówi strateg inwestycyjny Oppenheimer

Chociaż spotkanie Rezerwy Federalnej w sprawie polityki odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu, świadomość, że jest na horyzoncie, zwiększy zmienność rynku w tym tygodniu, powiedział Oppenheimer.

„Ponieważ w tym tygodniu aktywność związana z sezonem zysków rośnie w wielu sektorach, spodziewamy się, że oczekiwania inwestorów co do zbliżającego się posiedzenia FOMC Rezerwy Federalnej w pierwszym tygodniu maja zwiększą codzienny ton i zmienność rynków” powiedział Jan. Stoltzfus, główny strateg inwestycyjny firmy.

Wielu uczestników rynku spodziewa się, że bank centralny dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego na kolejnym posiedzeniu. Inwestorzy obserwują teraz kampanię banku centralnego na podwyżki stóp procentowych w obliczu obaw, że może to wepchnąć gospodarkę w recesję lub recesję.

„Na rynkach panuje niepewność co do tego, jak długo Fed będzie podnosił stopy procentowe i czy jego wysiłki wepchną gospodarkę w recesję przed końcem obecnego cyklu podwyżek Fed” – powiedział Stoltzfus.

– Alexa Haringa

15 godzin temu

Akcje Foxa spadają po odejściu Tuckera Carlsona z Fox News

Sprawdź wykres…

Akcje Foxa spadły po odejściu Tuckera Carlsona z Fox News.

Wkrótce po odejściu Carlsona doszło do ugody w sprawie o zniesławienie z Fox Dominion Voting Systems na prawie 800 milionów dolarów.

„Fox News Media i Tucker Carlson zgodzili się rozstać” – poinformowała firma w poniedziałkowym oświadczeniu. „Dziękujemy mu za jego usługi dla sieci jako gospodarza i wcześniejszego współpracownika”.

– Jessego Pounda

16 godzin temu

Zyski za pierwszy kwartał przebiły oczekiwania konsensusu

Ponieważ jedna trzecia członków S&P 500 ma ogłosić wyniki w tym tygodniu, inwestorzy oczekują od gigantów technologicznych i wagi ciężkiej w sektorach energetycznym i przemysłowym, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących szerszej kondycji gospodarczej.

Dotychczasowe wyniki kwartalne były lepsze od oczekiwań. Zgodnie z niedawną notatką Goldman Sachs, 53% spółek w szerokim indeksie przekroczyło szacunki konsensusu o co najmniej 1 odchylenie standardowe, czyli więcej niż 25-letnia średnia wynosząca 48%. Piętnaście procent firm rozminęło się z konsensusowymi szacunkami o co najmniej 1 odchylenie standardowe, mniej niż 25-letnia średnia wynosząca 14%.

Oto niektóre z najważniejszych nazwisk zgłoszonych w tym tygodniu:

  • Poniedziałek: The Coca-Cola Company, Cadence Design Systems, Ameriprise Financial Services, First Republic Bank
  • Wtorek: Google, Microsoft, Visa, PepsiCo, McDonald’s
  • Środa: Meta, Boeing, ServiceNow
  • Czwartek: Amazon, Intel, Eli Lilly, Mastercard, Merck
  • Piątek: Exxon, Chevron, Sony, Colgate-Palmolive

— Biya Singh

16 godzin temu

Akcje spółek technologicznych pozostają w tyle, gdy zaczyna się pracowity tydzień zysków z technologii

Akcje technologiczne radziły sobie najlepiej w poniedziałek, przyczyniając się do spadku o 0,6% w zorientowanym na technologię kompozycie Nasdaq od godziny 10:45 czasu wschodniego.

Sektor technologii informatycznych indeksu S&P 500 spadł o 0,6%, na czele ze spadkiem zapasów chipów i spadków zapasów czystej energii, przy czym First Solar i Enphase Energy straciły odpowiednio 5,4% i 1,3%. Wśród producentów chipów Advanced Micro Devices straciło 1,7%, podczas gdy Lam Research, Corvo i Western Digital straciły co najmniej 1%. Sprzedawcy spadli o 1,5%.

Tesla i Amazon spadły odpowiednio o 3,2% i 0,8%, podczas gdy akcje uznaniowe konsumentów pozostały w tyle. Do spadku przyczyniły się również niektóre zapasy statków.

Ten tydzień przynosi raporty o zarobkach głównych spółek technologicznych, w tym Microsoft, Alphabet i MetaPlatforms. Akcje wszystkich trzech spółek były nieznacznie niższe w porannym handlu, obciążając Nasdaq.

– Samanta Subin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *