I Międzygminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

0
85

20.01.2019 r. został rozstrzygnięty I Międzygminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową organizowany przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Kątach. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w Kościele Parafialnym p.w. św Jana Chrzciciela w Kątach. Konkurs był objęty patronatem wójta gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego, proboszcza parafii w Kątach ks. Jana Głuszczyka oraz Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Kątach. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki ze szkoły w Kątach Beata Kołodziejczyk i Anna Przydatek z pomocą pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej Magdaleny Kaźmierczak i Bogumiły Orlińskiej.

Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: szopka rodzinna i szopka indywidulana. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych w Kątach, Rybnie oraz Młodzieszynie i wszyscy zostali nagrodzeni za swoją pracę i zaangażowanie w kultywowanie tradycji tworzenia szopek Bożonarodzeniowych. W kategorii szopek indywidualnych I miejsce zajęła uczennica ze Szkoły w Kątach – Maria Wierzba. II miejsce zajął Mateusz Selerski, również ze szkoły w Kątach, a na III miejscu uplasowała się uczennica Anna Kęska ze szkoły w Rybnie. W kategorii szopek rodzinnych I miejsce zostało przyznane uczniowi ze Szkoły Podstawowej w Rybnie Antoniemu Sierocie, a II miejsce zajął Antoni Rembiejewski (uczeń szkoły w Rybnie). W związku z wysokim poziomem zgłoszonych prac komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech III miejsc uczniom: Filipowi Małczakowi ze szkoły w Kątach, Szymonowi Wiśniewskiemu ze szkoły w Młodzieszynie oraz Szymonowi Maślance ze szkoły w Rybnie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Sochaczew, proboszcza parafii p.w. św Jana Chrzciciela w Kątach, Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Kątach, wspólnie z Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kątach oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone przez wójta gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego oraz proboszcza parafii w Kątach księdza Jana Głuszczyka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

.