II miejsce w konkursie kulinarnym „Bitwa na drobiowe smaki” uczennic z Iwaszkiewicza

W dniach 29 i 30 stycznia 2020r, w Studium Kulinarnym Gastro Magic w Jawczycach odbył się etap wojewódzki konkursu kulinarnego „Bitwa na drobiowe smaki”. Z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zostały zakwalifikowane dwa zespoły kulinarne: pierwszy zespół to uczennice z klasy IV d technikum żywienia i usług gastronomicznych Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj oraz uczennice z klasy III d technikum żywienia i usług gastronomicznych Joanna Kacprzak oraz Izabela Lewandowska.

Pierwszy dzień konkursu polegał na sporządzeniu przez 16 dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół gastronomicznych województwa mazowieckiego przekąski z wykorzystaniem mięsa drobiu oraz dania zasadniczego z mięsa drobiowego.

Pierwszy zespół z naszej szkoły czyli Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj wykonały dania – przekąskę gorącą: „Tartaletki drobiowe pod pleśniową chmurką” i danie główne: „Kurczak orientalny z pomarańczową nutą”. Drugi zespół z naszej szkoły czyli Joanna Kacprzak i Izabela Lewandowska wykonały dania: przekąskę gorącą: „Róże bekonowo – drobiowe”, danie główne: „Faszerowane udko z nutą żurawinową”.

Do drugiego etapu czyli drugiego dnia konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów dwuosobowych w tym zespól uczennice z klasy czwartej: Aleksandra Hołoś i Adrianna Bugaj. Drugi dzień konkursu był również bardzo pracowity i owocny. Zespoły konkursowe zainspirowane pokazem kucharzy musiały wykonać  danie z wykorzystaniem skrzydełek kurczaka, piersi z kurczaka, pieczarek, kalafiora romanesco, szynki parmeńskiej i panko. Dziewczęta zrobiły twisty ze skrzydełek kurczaka i pieczarek panierowane w panko oraz roladki drobiowe nadziewane z zielonym polskim akcentem. 

Ta potrawa okazała się jedną z lepszych i dziewczęta zajęły drugie miejsce. GRATULUJEMY.

.