II Szkolny Konkurs Taneczny

0
106

Taniec jest rodzajem sztuki, w której poprzez ekspresję ciała, gesty i ruch ściśle skorelowane z muzyką, wyrażane są ludzkie uczucia, wynikające z różnych potrzeb, jak i stanowiący wyraz wyłącznie pragnień rozrywkowych. W tańcu zawsze ustalona jest pewna forma, bądź kroki – to kolejny wymagany etap, aby stać się tancerzem.

Chociaż każdy taniec jest inny, to tancerze zawsze muszą przestrzegać ustalonych reguł. Nie – jednak – znajomość zasad rządzących poszczególnymi rodzajami tańca, była tego dnia (3 marca 2017 roku) najważniejsze. Podziwialiśmy umiejętności choreograficzne naszych koleżanek, odwagę w pokazywaniu emocji poprzez ciało na II Szkolnym Konkursie Tanecznym, zorganizowanym przez Martę Stańczyk.

Chętnych do udziału w tym wydarzeniu nie brakowało. Każdy uczeń uczęszczający na zajęcia taneczne mógł wziąć udział w turnieju, lecz ostatecznie przed publiką ukazała się tylko żeńska część szkolnej społeczności. Wspólny taniec wprowadził wszystkich w klimat życzliwej radości. Zawodnicy konkurowali ze sobą w wybranych przez siebie stylach tanecznych.

W konkursie wzięły udział: Marianna Pajdak, Anna Adamiak, Natalia Pajdak, Julia Kisiołek, Karolina Pietrzak, Wiktoria Wołek, Nikola Rześna, Oliwia Siewiera, Klaudia Rednowska, Oliwia Januszewska, Roskana Wasielewska, Wioletta Kowalik, Magdalena Kobylańska, Michalina Stobnicka. Wydarzenie ujawniło wiele ukrytych talentów, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne gadżety, słodkie upominki i dyplomy.

M. Stańczyk

.