Iłów. Ostatni Bal Gimnazjalny

0
94

We wtorek, 18 czerwca, absolwenci ostatnich klas gimnazjalnych dawnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie (obecnie Szkoła Podstawowa w Iłowie) rozpoczęli ostatni już Bal Gimnazjalisty.

Wstępem do balu był występ trzecioklasistów, którzy przywitali przybyłych gości i podziękowali dyrekcji szkoły: Ewie Ryfie, Bożenie Jóźwik, Renacie Majewskiej, wychowawcom: Jolancie Kraśniewskiej, Renacie Jachowicz i Piotrowi Piotrowskiemu, wszystkim nauczycielom oraz rodzicom. Następnie tradycyjnie rozpoczął się dostojny staropolski taniec – polonez. Dziewczęta i chłopcy ubrani w wieczorowe stroje, garnitury i eleganckie sukienki nie przypominali już dzieci, jakimi byli do niedawna, ale dojrzałych ludzi, którzy lada moment opuszczą mury szkoły.

Gimnazjum w Iłowie zostało założone w 1999 r. a dyrektorem został Jan Paweł Kraśniewski. Szkoła zajęła jedno skrzydło nowego gmachu rozbudowywanej wówczas szkoły podstawowej. Przez dwa lata jednocześnie trwały prace budowlane i zajęcia lekcyjne. W tym czasie niektóre lekcje były prowadzone w szkole podstawowej. Kiedy oddano nowe skrzydło z aulą i stołówką, gimnazjum funkcjonowało niezależnie w pięknie wyposażonym budynku. W 2006 r. iłowskie gimnazjum przyjęło imię Jana Pawła II. Przez 20 lat szkoła wypracowała własną tradycję. Co roku odbywały się lekcje na ścieżce dydaktycznej w Rezerwacie Rzepki, pielgrzymki do Częstochowy na zjazd szkół imienia Jana Pawła II, konkursy mitologiczne, biblijne, czytelnicze, święto Ziemi, dni europejskie i bale gimnazjalne. Przez 17 lat młodzież zawsze bawiła się na balach w szkolnej auli. W tym roku pożegnanie absolwentów ze szkołą odbyło się w Polance i również była to wyjątkowa impreza.

W zakończenie roku szkolnego odeszli ostatni absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II a szkoła przeszła do historii.

.