Iłów. Wolontariusze i członkowie Klubu Senior+ pomagają szyć maseczki

0
47

Akcja szycia maseczek w Iłowie nabrała nowego rozmachu. Włączyli się w nią wolontariusze i członkowie Klubu Senior+, którego siedziba służy obecnie za miejsce produkcji.

Przypomnijmy – maseczki dla potrzebujących mieszkańców szyte są w gminie już od miesiąca przez krawcową Renatę Bartosiak, do której obecnie dołączyła kolejna krawcowa Beata Wolińska. Panie wspomaga grupa wolontariuszy, którzy wycinają, prasują a także szyją na maszynach. Są to m.in. Joanna Zwierzchowska i Anna Mikołajczyk. Uszyte maseczki są wielorazowego użytku. Trafiły już m.in. do Policji w Iłowie. W planach jest uszycie i przekazanie maseczek potrzebującym mieszkańcom gminy Iłów, mieszkańcom Domu Mocarzy oraz chorym i pracownikom Płockiego Hospicjum.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy, którzy wspomogą produkcję maseczek a także sponsorów, będących w stanie zakupić materiały, nici, gumki.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 24 267 50 80 w sekretariacie Urzędu Gminy Iłów.

Przypominamy również komunikat wójta gminy Iłów:

”Drogi Mieszkańcu, 

jeżeli jesteś osobą w podeszłym wieku, niepełnosprawną lub masz trudną sytuację życiową a obecnie nie posiadasz wsparcia rodziny i sąsiadów, pracownicy Urzędu Gminy Iłów oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie obowiązywania „stanu epidemii” pomogą Ci w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych. Dostarczymy środki ochrony osobistej takie jak maseczki i płyn dezynfekujący, pomożemy w zakupach niezbędnych artykułów spożywczych i realizacji recept w aptece.

Pamiętaj nie jesteś sam!

Pomoc można uzyskać dzwoniąc do Urzędu Gminy Iłów, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowie lub bezpośrednio do wójta gminy pod numery telefonów :

 

24 2675092 – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

24 2675095  – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

508 124 972 – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

24 267 50 80 – sekretariat Urzędu Gminy Iłów

507 823 966 – wójt Jan Kraśniewski 

 

wójt gminy Iłów

Jan Kraśniewski