Indyjscy ratownicy przeszukują niebezpieczne miejsce lawiny w poszukiwaniu kolejnych ofiar

5 kwietnia (Reuters) – Zespoły ratownicze przeprowadziły w środę ostateczną kontrolę osób wciąż uwięzionych w lawinie, która dzień wcześniej zabiła siedem osób na drodze w indyjskim stanie Sikkim w Himalajach.

Zespoły ratownicze uratowały 20 ocalałych ze śniegu na drodze prowadzącej do przełęczy Natu La między Sikkimem a chińską stroną Tybetu, zanim poszukiwania zostały odwołane, ponieważ zła pogoda się skończyła i zapadł zmrok we wtorek wieczorem.

„Akcje ratunkowe zostały wznowione dziś rano, ponieważ chcemy mieć pewność, że nikogo nie zostawimy w tyle. Odgrodzimy odpowiednio teren, zanim ich wezwiemy” – powiedział agencji Reuters Tenzing Loden Lepsa, funkcjonariusz policji w północno-wschodnim stanie. Telefon.

W ciągu ostatnich dwóch lat lawiny w indyjskich Himalajach zabiły co najmniej 120 osób.

Badanie przeprowadzone w 2018 r. w US Proceedings of National Academy of Sciences wykazało, że zmiany klimatu zwiększyły ryzyko lawin w Himalajach.

Przyczyna wtorkowej katastrofy nie była od razu znana.

Turyści przybywają do Sikkimu, położonego poniżej Kangchenjunga, znanego również jako trzecia najwyższa góra świata.

Nadu La Service to trasa Kailash Mansarovar Yatra na górę Kailash w Chinach, uważana za jedną z najświętszych pielgrzymek w hinduizmie.

Shilpa Jamkandikar donosi w Bombaju; Montaż przez Roberta Birzela

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Protesty emerytalne we Francji: Sąd Najwyższy popiera niepopularne plany podniesienia wieku emerytalnego do 64 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *