Inżynier i specjalista od myśliwców dadzą koncert w Sannikach

W najbliższą niedzielę, 7 marca, w sannickim pałacu rozlegną się dźwięki kompozycji Chopina, Debussy’ego, Skriabina i Brahmsa. Grać będzie Przemysław Lechowski, pianista klasyczny, który rozpoczął naukę gry na fortepianie jako pięciolatek. Poza Akademią Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończył też Wydział Prawa i Administracji poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Ponad tysiąc razy koncertował w różnych miastach świata, jest honorowym profesorem syberyjskiego uniwersytetu państwowego. Poza muzyką klasyczną i grą na fortepianie, pasjonuje się międzynarodowym prawem publicznym i lotnictwem myśliwskim II wojny światowej.

Pianiście towarzyszyć będzie Tomasz Ciachorowski. Przystojny aktor chciał być stolarzem, ukończył studia inżynierskie, ale swoją ścieżkę zawodową odnalazł w aktorstwie. Sprawdza się tu doskonale, grając nie tylko amantów, w których kochają się kobiety, ale też i w rolach czarnych charakterów. Poza literaturą piękną, sięga też po poezję. I właśnie strofy Szymborskiej, Barańczaka, Poświatowskiej i innych poetów stworzą wraz z muzyką klasyczną koncert CHOPIN-MUZYKA-POEZJA.

Zwieńczeniem popołudnia w sannickim pałacu będzie otwarcie wystawy Elżbiety Ratajczak, pt. „Kodrysy”.

Artystka stosuje różne techniki malarskie, a jej prace są wynikiem przenikania się symboliki, znaków graficznych i własnej ich interpretacji.

Koncert rozpocznie się w sannickim pałacu 7 marca o godzinie 14.

1 KOMENTARZ

  1. „Prawo międzynarodowe publiczne” – taki szyk jest poprawny (na stronie muzyka jest prawidłowy zapis).
    BTW to samo źródło podaje, że skończył Akademię Muzyczną w Katowicach, w warszawskiej akademii dwuletnie studia podyplomowe i studia podyplomowe na UAM w Poznaniu (studia służby zagranicznej i międzynarodowej).

Comments are closed.