Irina ograła tenisistki z Tarnobrzega

0
33

Drużyna SKTS rozegrała dwa kolejne ligowe spotkania. Tenisistki stołowe wygrały w Sochaczewie z zespołem z Jastrzębia-Zdroju i, po zaciętej walce, przegrały z mistrzyniami Polski w Tarnobrzegu.

Rozegrany w piątek 5 lutego w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego mecz z przedostatnią w tabeli ekstraklasy ekipą JKTS Jastrzębie-Zdrój, zgodnie z przewidywaniami, trwał krótko i zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny gospodarzy. Irina Ciobanu i Magdalena Sikorska pokonały rywalki bez straty seta. Jedynie Daria Łuczakowska dała ugrać jedną partię Angelice Janik.

Dwa dni później, w niedzielę 7 lutego, zawodniczki Bronisława Gawrylczyka wyjechały do Tarnobrzega, aby zmierzyć się w meczu na szczycie z mistrzyniami Polski. Podobnie jak w rundzie jesiennej do rozstrzygnięcia spotkania potrzebnych było aż pięć pojedynków. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką meczu była Irina Ciobanu. Rumunka pokonała najpierw Viktorię Pavlovich 3:2, a następnie ograła Elizabetę Samarę 3:0 (tarnobrzeżanka skreczowała w trzecim secie z powodu urazu pleców). Dwa punkty Iriny jednak nie wystarczyły. Siarkopol był w zasięgu sochaczewskiej drużyny, lecz kolejny raz zabrakło trochę szczęścia. Kluczowym pojedynkiem dla wyniku całego spotkania było starcie Agaty Zakrzewskiej z Darią Łuczakowską. Jesienią w Sochaczewie, po pięciu setach, zwycięsko od stołu odchodziła Daria Łuczakowska. Tym razem, również po pięciu partiach, górą była zawodniczka z Tarnobrzega.

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego po 13 meczach zajmuje trzecie miejsce w Ekstraklasie Kobiet. Kolejne spotkanie drużyna Bronisława Gawrylczyka zagra w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego w piątek 12 lutego o godz. 17.00. Do Sochaczewa przyjedzie silny zespół z Wrocławia.

SKTS Sochaczew – JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:0
Irina Ciobanu – Nadia Kloczkowska 3:0 (11:4, 11:3, 11:2)
Magdalena Sikorska – Agata Paszek 3:0 (11:7, 11:3, 11:6)
Daria Łuczakowska – Angelika Janik 3:1 (11:7, 9:11, 12:10, 11:7)

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – SKTS Sochaczew 3:2
Elizabeta Samara – Magdalena Sikorska 3:0 (11:7, 11:5, 11:9)
Viktoria Pavlovich – Irina Ciobanu 2:3 (6:11, 10:12, 11:6, 11:3, 8:11)
Agata Zakrzewska – Daria Łuczakowska 3:2 (11:9, 9:11, 8:11, 11:8, 11:6)
Elizabeta Samara – Irina Ciobanu 0:3 (8:11, 7:11, 0:11)
Viktoria Pavlovich – Magdalena Sikorska 3:0 (11:5, 11:7, 11:7)