IV Powiatowy Jarmark Pozarządowy

0
108

W niedzielę 24 września Stowarzyszenie „Nasz Zamek” kolejny raz wzięło udział w Powiatowym Jarmarku Pozarządowym. Impreza odbyła się w godzinach 13.00 – 18.00 na Placu Kościuszki w Sochaczewie. Jej organizatorem jak co roku było przez Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), którego członkiem jest również nasza organizacja. Przypomnijmy, że głównymi celami Jarmarku jest cykliczne przybliżanie społeczności lokalnej dorobku powiatowych organizacji pozarządowych. Mimo niezbyt sprzyjającej aury organizatorom ponownie udało się dotrzeć z przekazem do wielu sochaczewian.

Pod namiotem Stowarzyszenia „Nasz Zamek” jak zawsze wiele się działo. Na wyeksponowanym monitorze, wyświetlana była wzbogacona muzyką prezentacja multimedialna, podsumowująca 12 lat działalności naszej organizacji. Zwyczajowo ważny element stoiska, stanowiły materiały promocyjne, związane z historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej, w tym publikacje książkowe, które dotychczas wydaliśmy. Największą jednak atrakcją okazało się bicie okolicznościowej monety, związanej z Zawiszą Czarnym nad Bzurą, czyli naszą najważniejszą imprezą plenerową. W trakcie Jarmarku ponad 30 miłośników historii lokalnej otrzymało swoją monetę.

Na Jarmarku działo się oczywiście o wiele więcej. Z pełną relacją można zapoznać się na stronie internetowej POPPS-u. A my czekamy już na kolejną edycję imprezy w przyszłym roku!

Łukasz Popowski
Fot. Małgorzata Kazur

Fotorelacja z imprezy w naszej galerii!