IX Międzyszkolne Mistrzostwa Sochaczewa w trio-basket

0
17

Na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie 19 marca 2019 roku odbyła się 9 edycja Międzyszkolnych Mistrzostw Sochaczewa w trio-basket. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy są nauczyciele z ZS CKP w Sochaczewie – Iwona Pakulska i Tomasz Ertman, wspierani przez Starostwo Powiatowe, które jest też fundatorem nagród dla zwycięskich drużyn. Turniej ma na celu popularyzację koszykówki jako formę spędzania wolnego czasu i propagowanie zdrowego stylu życia. W tym roku w zawodach wzięło udział 17 teamów męskich, reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu oraz 6 zespołów żeńskich.

Mistrzostwa otworzyła dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska, która powitała uczestników i życzyła wszystkim udanych zawodów bez kontuzji i w duchu fair play. Było to tym bardziej istotne, że zespoły same sobie sędziowały, a wszystkie ewentualne spory miały zostać rozstrzygnięte w polubowny sposób w imię przyjacielskiej atmosfery zawodów.

Zgromadzona widownia miała okazję zobaczyć zacięte mecze na dobrym poziomie, rozgrywane w szybkim tempie, okraszone sztuczkami technicznymi. Po kilku godzinach gry wyłonione zostały najlepsze ekipy.

W turnieju dziewcząt

pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum Powiatowe I (Wiktoria Giersz, Agnieszka Sikora, Alicja Majorek, Karolina Włodarska),

drugie – Girlschool z ZS CKP (Wiktoria Buczyńska, Martyna Wróbel, Julita Jankowska, Patrycja Zawadzka),

a trzecie – Ogrodniczki z ZS RCKU (Wiktoria Makowiecka, Ewelina Kaźmierska, Daria Rudnicka, Julia Ślusarczyk, Karolina Stańczyk, Marta Trojanowska).

W turnieju chłopców

triumfowała drużyna Rawia Rawicz z LO Chopin (Aleksander Pawłowski, Michał Maik, Kacper Dąbrowski, Kacper Kuczma),

drugie miejsce zdobyły Duszniki Rayners z ZS CKP (Edward Hilchen, Adam Jusiński, Paweł Kołodziejczak),

a trzecie – Sharpshooterzy również z ZS CKP (Mateusz Kosiorek, Mateusz Gołębiowski, Jakub Rojek).

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane nagrodami, które wręczyła pani wicedyrektor ZS CKP Lucyna Sobieraj.

Pomysłodawcy turnieju składają serdeczne podziękowania współorganizatorom  – Starostwu Powiatowemu i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, bez których Mistrzostwa Sochaczewa w trio-basket nie stałyby się imprezą cykliczną o tak wysokiej randze.

 

  1. Sz., T. E.

 

Wyniki turnieju

Dziewczęta

Eliminacje

Girlschool – GP I  3:1

Ogrodniczki – Chopin Girls  4:1

Girlschool – GP III  0:0

Ogrodniczki – GP II  1:1

GP I – GP III  7:1

Chopin Girls – GP II  3:0

 

Półfinały

GP I – Chopin Girls  3:2

Girlschool – Ogrodniczki  2:0

mecz o V miejsce

GP III – GP II  1:0

mecz o III miejsce

Ogrodniczki – Chopin Girls  3:2

 

Finał

GP I – Girlschool  2:0

 

Kolejność turnieju dziewcząt

1.Gimnazjum Powiatowe I: Wiktoria Giersz, Agnieszka Sikora, Alicja Majorek, Karolina Włodarska

2.Girlschool (ZSCKP): Wiktoria Buczyńska, Martyna Wróbel, Julita Jankowska, Patrycja Wołek, Ola Zawadzka

3.Ogrodniczki (ZSRCKU): Wiktoria Makowiecka, Ewelina Kaźmierska, Daria Rudnicka, Julia Ślusarczyk, Karolina Stańczyk, Marta Trojanowska

4.Chopin Girls (LO Chopin): Daria Jaworska, Natalia Szewczyk, Gabriela Maciejewska, Magda Barlak

5.Gimnazjum Powiatowe III: Ola Fortuna, Michalina Labus, Natalia Leonarczyk

6.Gimnazjum Powiatowe II: Maria Jaworska, Julia Dobrzyńska, Krystyna Szwarc, Kinga Tonderska

 

Chłopcy

Preeliminacje

Rawia Rawicz – Chopin II  3:1

 

Turniej główny – I runda

Ogrodnik I – SMMKD  7:0

Bednar Team – Chopin III  6:2

Sharpshooterzy – Ogrodnicy II  4:3

Ogrodnicy III – Pronary Mariuszka  5:4

Duszniki Rayners – ZSKZ  11:2

Chopin LO – AC Pajace  3:1

Iwach – Team Zulu  6:1

Rawia Rawicz – Teresin  7:2

 

Repasaże – I runda

Teresin – SMMKD  5:0

Chopin III – Team Zulu  3:2

AC Pajace – Ogrodnicy II  5:4

Pronary Mariuszka – ZSKZ  6:2

 

Turniej główny – ćwierćfinały

Bednar Team – Ogrodnik I  3:1

Sharpshooterzy – Ogrodnicy III  3:1

Duszniki Rayners – Chopin LO  9:4

Rawia Rawicz – Iwach  4:3

 

Repasaże – II runda

Ogrodnik I – Teresin  9:8

Ogrodnik III – Chopin III  3:0

Pronary Mariuszka – Chopin LO  3:1

Iwach – AC Pajace  9:0

 

Repasaże – III runda

Ogrodnik III – Ogrodnik I  4:3

Iwach – Pronary Mariuszka  5:4

 

Półfinały

Sharpshooterzy – Bednar Team  6:4

Rawia Rawicz – Duszniki Rayners  5:3

 

Repasaże – IV runda

Duszniki Rayners – Ogrodnik III  13:1

Iwach – Bednar Team  6:0

 

Repasaże – V runda

Duszniki Rayners – Iwach  6:2

 

Finał

Rawia Rawicz – Sharpshooterzy  6:5

 

mecz o II miejsce

Duszniki Rayners – Sharpshooterzy  6:4

 

Kolejność turnieju chłopców

1.Rawia Rawicz (LO Chopin): Aleksander Pawłowski, Michał Maik, Kacper Dąbrowski, Kacper Kuczma

2.Duszniki Rayners (ZSCKP): Edward Hilchen, Adam Jusiński, Paweł Kołodziejczak

3.Sharpshooterzy (ZSCKP): Mateusz Kosiorek, Mateusz Gołębiowski, Jakub Rojek

4.Iwach (ZS Iwaszkiewicz): Dariusz Łukawski, Kacper Zatorski, Przemysław Dutkiewicz, Mateusz Szydłowski, Jakub Rumiński

5-6.Bednar Team (LO Chopin): Oskar Orlicki, Wiktor Michurski, Filip Kacprzak, Adam Zydlewski

5-6.Ogrodnik III (ZSRCKU): Kamil Zdzieszyński, Rafał Zabczyński, Jakub Kulej, Ludwik Madanowski

7-8.Ogrodnik I (ZSRCKU): Adam Zwierz, Hubert Duda, Damian Chełmiński, Marcel Górecki, Dawid Grzelak

7-8.Pronary Mariuszka (ZSCKP): Miłosz Milczarek, Jakub Godosz, Jakub Wasielewski, Damian Przekwas

9-12.Teresin (ZS Teresin): Piotr Petlic, Filip Chodacki, Artur Baliński

9-12.Chopin III (ZSRCKU): Staniach, Zaczkowski, Krzemiński, Krawczyk, Małodobry

9-12.Chopin LO: Gałka, Pliszka, Wieczorek

9-12.AC Pajace (ZSO): Mateusz Sahajakiewicz, Dawid Borysiak, Juliusz Hilchen, Daniel Krasoń

13-16.SMMKD (ZSCKP): Szymon Obrębski, Marcin Hutorowicz, Michał Myczka, Mateusz Szwarc

13-16.Team Zulu (ZSCKP): Jakub Kobierecki, Patryk Żakowski, Dawid Sobieszek

13-16.Ogrodnicy II (ZSRCKU): Konrad Olejnik, Marcin Kuciński, Jakub Ryfa, Patryk Malinowski

13-16.ZSKS: Jan Pietryga, Oskar Sypniewski, Miłosz Łyczywek, Mikołaj Swędrowski

17.Chopin II (LO Chopin): Stachlewski, Szatkowski, Teodorowicz, Marciniak

.