Jak oferta McCarthy’ego na Speakera może zmienić się w bałagan

Wybór głośnika domowego na podłodze w pokoju jest zwykle w dużej mierze ceremonialnym ćwiczeniem bez niespodzianek.

Ale jeśli republikański przywódca, kongresman Kevin McCarthy z Kalifornii, nie zdoła stłumić powstania wśród skrajnie prawicowych prawodawców przed wtorkowym głosowaniem, rezultatem może być spirala chaosu w Izbie Reprezentantów, jakiej nie widziano od stulecia. .

Mimo że prawodawcy muszą głosować więcej niż jeden raz, Mr. McCarthy obiecał.

Każdy mówca od 1923 r Udało jej się wygrać po jednym głosie, ale długa historia Izby ma precedens dla burzliwych wyborów. Na przykład w 1855 roku wybranie marszałka zajęło dwa miesiące i 133 głosy, a przedstawiciel Nathaniel P. Banki wygrały, a Dom podzielony był przez frontowe dywizje.

Oto, co musisz wiedzieć o wyborach.

Pierwszego dnia nowej sesji Izby pierwszą rzeczą, którą muszą zrobić prawodawcy, jest wybór nowego marszałka. Stanie się to przed objęciem urzędu przez nowo wybranych przedstawicieli, a inne sprawy muszą zostać rozwiązane przed wznowieniem.

Ustawodawcy spotkają się w Izbie Reprezentantów, a przywódcy każdej partii nominują kandydata na mówcę. W tej sytuacji Republikanie p. McCarthy i Demokraci nominują przywódcę mniejszości, przedstawiciela Hakeema Jeffriesa z Nowego Jorku.

Następnie Sekretarz Izby przystąpi do alfabetycznego głosowania imiennego. Aby głosować, prawodawcy muszą podać imię i nazwisko. to jest pan McCarthy’ego, Mr. Jeffries — lub, jeśli chcą zarejestrować coś w rodzaju głosowania protestacyjnego, dowolne nazwisko.

Mieszkańcy Kapitolu często używają tego akronimu i mówią, że próg do zostania mówcą to 218 głosów, czyli zwykła większość. Ale nadal To nie jest takie proste: Precedensy Izby stanowią, że do wyboru przewodniczącego wymagana jest większość głosów członków „na osobę imiennie”.

READ  Ci, którzy przegrali jackpot Mega Millions w wysokości 1,35 miliarda dolarów, mogli wygrać kolejne miliony

To znaczy, panie. Nawet jeśli McCarthy nie zdobędzie 218 głosów, nadal może wygrać głosowanie lub całkowicie stracić głos, przekonując prawodawców, którzy nie chcą na niego głosować, do głosowania „na razie”.

Nie jest to rzadkie zjawisko. w 2015 r. John Boehner Dostał 216 głosów i został wybrany na marszałka Nancy Pelosi w 2021 r.

Pan. Jeśli McCarthy nie zdobędzie głosów potrzebnych do zostania mówcą, prawodawcy przejdą do drugiego referendum – co oznacza, że ​​będą musieli głosować na kolejnym apelu. The Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1923 rokuKiedy marszałek został wybrany po dziewięciu turach i gorączkowych zakulisowych negocjacjach.

Ponieważ do wyboru marszałka rzadko wymagany jest więcej niż jeden głos, nie ma nowoczesnych precedensów zarządzania chaosem, który może wyniknąć. Ale prawodawcy mają kilka jasnych opcji.

W pierwszym głosowaniu p. Jeśli McCarthy’emu nie uda się wygrać marszu, on i jego sojusznicy zaczną handlować końmi ze zbuntowanymi prawodawcami na piętrze Izby Reprezentantów lub w szatni, aby spróbować zdobyć ich poparcie. Niektórzy republikanie prywatnie, Mr. Zauważyli, że jeśli McCarthy przegra w pierwszym głosowaniu, stanie się to jasne wcześniej niż zwykle, ponieważ wielu prawodawców, którzy głosowali przeciwko niemu, zostanie wezwanych na początku głosowania alfabetycznego.

W tym samym czasie inni prawodawcy mogą rzucić kapelusze na ring jako potencjalni kandydaci konsensusu. Albo republikańscy szeregowi członkowie, Mr. Jeśli wygląda na to, że McCarthy nie może zdobyć głosów, których potrzebuje, może spróbować zmusić jednego ze swoich kolegów do startu.

Ustawodawca może zgłosić do procesu wyborczego uchwałę, która obniża próg głosów potrzebny do objęcia funkcji marszałka i faworyzuje zwycięzcę wielości.

Ustawodawcy mogą spróbować zrobić sobie przerwę w głosowaniu i zgłosić wniosek o odroczenie. Wymagałoby to zatwierdzenia większością 218 głosów w Izbie.

READ  Sędzia z Arizony nakazał Gary'emu Lake zapłacić Katie Hobbs część opłat za proces wyborczy, ale odmówił jej zgody.

O ile nie odroczą, prawodawcy muszą głosować do czasu wyboru marszałka.

Spośród 120 wyborów nowego marszałka od 1789 r. Tylko 14 wymagało wielokrotnego głosowania. Według Kongresowej Służby Badawczej.

Proces, który rozpoczął się w 1855 r., a zakończył w 1856 r. Wyniesienie Banksa na mówcę – „Ciągły sen”.

Pierwsze sondaże rozpoczęły się w poniedziałek grudnia 1855 r., A ustawodawcy przeprowadzili tego dnia cztery głosowania. „Jeszcze pięć we wtorek, sześć w środę, sześć w czwartek, sześć w piątek i sześć w sobotę” Według urzędu.

Pan. Banks został wybrany dopiero na początku lutego 1856 r., Kiedy to nie zawierano żadnych innych transakcji kongresowych. Obejmuje trzygodzinną sesję pytań i odpowiedzi dla kandydatów na Mówców dotyczącą rozprzestrzeniania się niewolnictwa na terytoria zachodnie.

Wyścig mówców zakończył się dopiero po tym, jak prawodawcy, wyczerpani maratonami głosowania, zatwierdzili rezolucję, która wyłoniłaby wielopartyjnego zwycięzcę. Pan Banks wygrał zaledwie 103 głosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *