Jarmark z Kampinosem w Sochaczewie

0
44

Tegoroczne stoisko Stowarzyszenia na Jarmarku współtworzyliśmy z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Była to niesamowita okazja do pokazania wspólnych interesów, partnerstwa i naszej dziesięcioletniej, owocnej współpracy. 

 

W niedzielne popołudnie na Placu Kościuszki wystawiliśmy się wspólnie z Kampinoskim Parkiem Narodowym, który reprezentowała rzecznik prasowy Magdalena Kamińska. Chcieliśmy pokazać przede wszystkim nasze zainteresowanie przyrodą i turystyką, ze szczególnym uwzględnieniem rzeki Bzury i Puszczy Kampinoskiej. Oba te skarby są nam bliskie i trzeba o nie dbać, ale też warto być z nimi blisko choćby uprawiając turystykę na tych niezwykle bliskich, choć mało znanych sochaczewianom terenach.

Na stoisku nie zabrakło również naszych wydawnictw (Z pamiętnika „Bitka”, Olendrzy w powiecie sochaczewskim, Księga pamięci Sochaczewa czy Panny Dominikanki w Sochaczewie), które po kilku latach od wydania stały się białymi krukami niemal niedostępnymi na rynku księgarskim.

Na koniec warto wspomnieć o niezwykle cennym projekcie jaki stworzyliśmy i nieustannie kontynuujemy, dokładnie od 5 lat, a mianowicie o portalu Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą poświęconemu ofiarom i weteranom największej bitwy kampanii wrześniowej. Przypomnijmy tylko, że przez ten czas udało się nam upamiętnić ponad 10 tys. Bohaterów, którzy stracili życie w wyniku działań wojennych lub z ran odniesionych w walce.

II Powiatowy Jarmark Pozarządowy zorganizowało Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), którego Stowarzyszenie Nad Bzurą jest członkiem założycielem. Jarmark miał na celu prezentację dorobku i planów sektora pozarządowego na terenie naszego powiatu oraz promocję POPPS jako federacji wspierającej i integrującej organizacje pozarządowe naszego regionu. Mimo zmiennej pogody wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Jest to z pewnością dobry sposób na pokazanie siły i wartości trzeciego sektora mieszkańcom miasta i powiatu, którzy najczęściej nawet nie wiedzą, że są wśród nich ludzie działający na ich rzecz.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą