Jednostka OSP w Paprotni wzbogaciła się o nowy sprzęt

0
20

Jednostka OSP w Paprotni wzbogaciła się o nowy sprzęt. Gmina Teresin po raz kolejny udzieliła wsparcia strażakom. Ustawa o ochronie przeciwpożarowej daje możliwość jednostkom samorządu terytorialnego wspierania OSP w formie dotacji udzielanej na zakup potrzebnego sprzętu i wyposażenia. Program dofinansowania ma na celu wzmocnienie potencjału bojowego jednostek OSP, a zakup niezbędnego sprzętu znacznie usprawnia pracę strażaków i poprawia ich bezpieczeństwo podczas wykonywania działań ratowniczych

Dzięki środkom z Gminy Teresin, okolicznych sołectw oraz środkom własnym, ochotnikom z Paprotni udało się pozyskać nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Są to: przenośny maszt oświetleniowy, pilarka spalinowa, dziesięć par rękawic specjalnych Rosenbauer, zestaw interwencyjny, adaptery ciągnące do rozpieraka ramieniowego, wentylator oddymiający nadciśnieniowy, smok skośny oraz cztery szczotki Fiskars.

– Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie! – mówią druhowie z OSP w Paprotni.

O tym, jak ważne jest wsparcie strażaków, mogliśmy się przekonać niejednokrotnie przy okazji pożarów, wypadków drogowych czy klęsk żywiołowych. Dlatego jako społeczeństwo powinniśmy na co dzień wspierać tych, którzy dbają o bezpieczeństwo nasze i naszego dobytku.

 Foto: OSP Paprotnia