Jesień życia wraz z „Włókienkiem”

0
258

emeryci1_x7810

Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Włókienko” spotkali się 11 października w Chodakowie z okazji Dnia Seniora. W obchodach wziął udział wicestarosta Janusz Ciura oraz Halina Pędziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu, którzy przekazali seniorom życzenia w imieniu Zarządu Powiatu.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Włókienko” to energiczna grupa seniorów, dla których wiek nie jest żadną przeszkodą, by aktywnie spędzać czas, wspólnie realizować pasje, ale również angażować się w działalność społeczną.

– Jesień kalendarzowa i jesień życia to piękne pory, pełne uroku i kolorów, co udowadniają Państwo każdego dnia. W Dniu Seniora proszę przyjąć serdeczniejsze życzenia zdrowia na kolejne lata życia i pogody ducha. Niech każdy dzień wypełniony będzie radością i optymizmem. Życzymy, by nie zabrakło Państwu energii do realizacji pasji, a jesień życia by była czasem spełnienia marzeń dotąd niezrealizowanych, satysfakcji, ale też nowych możliwości – powiedział wicestarosta, który wręczył seniorom pamiątkową tabliczkę oraz upominek.

Spotkanie było okazją do rozmów, snucia planów i wspólnej zabawy. Członkowie stowarzyszenia mają siedzibę w Chodakowie przy ul. Chopina 101, obchodzą wspólnie święta, uroczystości, jak również uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, odwiedzają zaprzyjaźnione placówki pomocowe. – Do stowarzyszenia należy już 300 członków, ale oczywiście będzie nam miło gościć kolejne osoby. Organizujemy raz w miesiącu spotkania i udział w nich bierze ok. 150 seniorów. Nieocenione jest wsparcie, które oferuje nam Starostwo Powiatowe przy organizacji kolejnych przedsięwzięć. Ostatnio odbył się piknik w Plecewicach a teraz bawimy się przy muzyce na żywo. Udowadniamy, że nuda nam nie doskwiera i nie warto siedzieć w domu w samotności – wyjaśniła Halina Kuzińska ze stowarzyszenia „Włókienko”.

ikonka Starostwo

 

emeryci2_x9684 emeryci3 emeryci4 emeryci5 emeryci6 emeryci7 emeryci8