„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” czyli rozmowy o bezpieczeństwie z uczniami SP nr 7

0
11

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z przedstawicielami Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie i Urzędu Miasta w Sochaczewie promowali bezpieczeństwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Uczniowie klas IV i VIII byli podzieleni byli na grupy, które brały udział w trzech panelach tematycznych. Uczestnicy mieli okazję przejechać rowerem po profesjonalnym torze rowerowym pod czujnym okiem przedstawicieli WORD Płock. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie omawiali zasady pierwszej pomocy, a funkcjonariusze Policji zaprezentowali film pt. „…tak, chcę być bezpieczny”, który podzielony był na pięć bloków tematycznych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktów z osobą obcą, niebezpiecznym zwierzęciem, zagrożeń związanych z fajerwerkami i zażywaniem narkotyków.

Policjanci omawiali każde z zagadnień i odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów. Każdy z uczestników otrzymał zestaw odblasków. Łącznie w działaniach wzięło udział około 130 uczniów.

sierż. szt. Izabela Pajek

.